• 6 .Lazio Rzym (67 pkt.)
  • 7 .AS Roma (61 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (59 pkt.)

Genoa CFC 1893 - Benevento Calcio 2-2 (2-2). Liga włoska - 32. kolejka Serie A

21 kwietnia na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbyło się spotkanie 32. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i Benevento Calcio. Mecz zakończył się remisem 2-2.

32. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-21 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Luca Pairetto
G. Lapadula 15'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Benevento Calcio wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter pokazał kartkę Ivanowi Radovanoviciowi, zawodnikowi Genoa CFC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benevento Calcio w piątej minucie spotkania, gdy Benito Viola strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zawodnicy Genoa CFC nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie Goran Pandev wyrównał wynik meczu.

Szybko po stracie gola drużyna gości ponownie objęła prowadzenie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Gianluca Lapadula. Asystę przy bramce zaliczył Benito Viola.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie Goran Pandev ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2.

W 29. minucie sędzia pokazał kartkę Kevinowi Strootmanowi z Genoa CFC. Na murawie, jak to często zdarzało się Benevento Calcio w tym sezonie, pojawił się Luca Caldirola, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 35. minucie Alessandra Tuię. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Trener Genoa CFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Eldor Shomurodov, a murawę opuścił Mattia Destro. W tej samej minucie za Gorana Pandeva wszedł Marko Pjaca.

Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Benevento Calcio: Adolfo Gaich, Artur Ionita, Benito Viola, Gianluca Lapadula, na ich miejsce weszli: Roberto Insigne, Bryan Dabo, Pasquale Schiattarella, Giuseppe Di Serio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Strootmana, Davide Biraschiego zajęli: Valon Behrami, Edoardo Goldaniga. W drugiej połowie nie padły gole.

Federico Barba
4′ Ivan Radovanović
Kamil Glik
78′ Davide Biraschi
Fabio Depaoli
Miha Zajc
Perparim Hetemaj
29′ 78′ Kevin Strootman
Riccardo Improta
Davide Zappacosta
Artur Ionita78′
Milan Badelj
Benito Nicolas Viola  5′ (k.) 87′
 11′, 21′ 71′ Goran Pandev
Adolfo Julián Gaich78′
71′ Mattia Destro
Christian Pastina
78′ Edoardo Goldaniga
Bryan Dabo78′
Cristian Zapata
Pasquale Schiattarella87′
78′ Valon Behrami
Andrés Felipe Tello Muñoz
Francesco Cassata
Gianluca Caprari
Nicolò Rovella
Giuseppe Di Serio87′
71′ Marko Pjaca
Falque Silva Iago
Gianluca Scamacca
Roberto Insigne78′
71′ Eldor Shomurodov

Przewaga zespołu Genoa CFC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Genoa CFC przyznał dwie żółte.

Drużyna Genoa CFC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości dokonała pięciu zmian.