• 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Genoa CFC 1893 - Atalanta Bergamo 3-4 (0-3). Liga włoska - 37. kolejka Serie A

15 maja na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się mecz 37. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i Atalanta BC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Atalanta BC 4-3.

37. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-15 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Livio Marinelli
M. Pašalić 51'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań jedenastka Atalanta BC wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Duván Zapata. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Rusłan Malinowski.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atalanta BC w 26. minucie spotkania, gdy Rusłan Malinowski zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Duván Zapata.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 44. minucie wynik na 0-3 podwyższył Robin Gosens. Bramka padła po podaniu Hansa Hateboera.

Trener Genoa CFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gorana Pandeva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mattia Destro. Posunięcie trenera było słuszne. Gorana Pandeva zdobył bramkę w 67. minucie spotkania. Na drugą połowę jedenastka Genoa CFC wyszła w zmienionym składzie, za Mihę Zajc, Francesca Cassatę weszli Giuseppe Caso, Eldor Shomurodov.

W trakcie przerwy trener Atalanta BC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Matteo Pessina, a murawę opuścił Remo Freuler. Drugą połowę zespół Atalanta BC rozpoczął w zmienionym składzie, za Duvána Zapatę wszedł Mario Pašalić.

Prawie natychmiast Eldor Shomurodov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Genoa CFC, strzelając gola w 48. minucie pojedynku.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Mario Pašalić. Asystę zanotował Aleksey Miranchuk.

W 57. minucie Paolo Ghiglione został zastąpiony przez Manola Portanovę. W tej samej minucie w jedenastce Atalanta BC doszło do zmiany. Sam Lammers wszedł za Rusłana Malinowskiego. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Beratowi Djimsitiemu z zespołu gości. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił z rzutu karnego Goran Pandev.

W 71. minucie sędzia ukarał kartką Rafaela Tolóiego, zawodnika Atalanta BC. W 76. minucie Robin Gosens został zmieniony przez José Palomina, co miało wzmocnić drużynę Atalanta BC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Filippa Melegoniego na Steeve'a-Mike'a Eboa.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Eldor Shomurodov z Genoa CFC. Asystę przy golu zanotował Goran Pandev.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Nicolòwi Rovelli, piłkarzowi gospodarzy. W 89. minucie w zespole Atalanta BC doszło do zmiany. Luis Muriel wszedł za Alekseya Miranchuka. Drużynie Genoa CFC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Atalanta BC.

Cristian Gabriel Romero
57′ Paolo Ghiglione
Marten Elco de Roon
46′ Miha Zajc
Hans Hateboer
79′ Filippo Melegoni
Rusłan Malinowski  26′ 57′
46′ Francesco Cassata
Aleksiej Miranczuk89′
88′ Nicolò Rovella
Remo Marco Freuler46′
46′ Mattia Destro
José Luis Palomino76′
79′ Steeve-Mike Eboa Ebongue
Matteo Ruggeri
57′ Manolo Portanova
Boško Šutalo
Kevin Strootman
Josip Ilicić
46′ Giuseppe Caso
Mario Pašalić46′  51′
46′  67′ (k.) Goran Pandev
Matteo Pessina46′
46′  48′, 84′ Eldor Shomurodov
Sam Lammers57′

Luis Fernando Muriel Fruto89′

Zawodnicy Genoa CFC dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.