• 5 .Juventus Turyn (27 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Genoa CFC 1893 - ASD Spezia Calcio 2008 2-0 (0-0). Liga włoska - 33. kolejka Serie A

24 kwietnia na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się mecz 33. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i ASD Spezia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Genoa CFC 2-0.

33. kolejka Włochy - Serie A
2021-04-24 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Gianluca Manganiello
Genoa CFC 1893
ASD Spezia Calcio 2008
2
0
G. Scamacca 62'
E. Shomurodov 86'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Genoa CFC.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Genoa CFC oraz dwie drużynie przeciwnej.

Trener Genoa CFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Gianluca Scamacca, a murawę opuścił Goran Pandev. Gianluca Scamacca bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego szósty gol w tegorocznych rozgrywkach. W 59. minucie Giulio Maggiore został zmieniony przez Nahuela Estéveza.

Bramkarz ASD Spezia wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem bramkę zdobył Gianluca Scamacca. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 63. minucie boisko opuścili piłkarze Genoa CFC: Valon Behrami, Eldor Shomurodov, a na ich miejsce weszli Marko Pjaca, Mattia Destro. A trener ASD Spezia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniele Verdego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Diego Farias.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Genoa CFC w 86. minucie spotkania, gdy Eldor Shomurodov zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Kevin Strootman.

W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole Genoa CFC doszło do zmiany. Francesco Cassata wszedł za Kevina Strootmana. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Luca Vignali85′
18′ Domenico Criscito
Martin Erlić
Davide Biraschi
Claudio Terzi1′ 64′
Edoardo Goldaniga
Simone Bastoni
63′ Marko Pjaca
Giulio Maggiore59′
90′ Kevin Strootman
Tommaso Pobega
Davide Zappacosta
Leonardo de Souza Sena
Milan Badelj
Emanuel Quartsin Gyasi85′
32′ 56′ Goran Pandev
M'Bala Nzola37′
63′ Mattia Destro
Gennaro Acampora
63′ Valon Behrami
Kevin Andrés Agudelo Ardila85′
90′ Francesco Cassata
Riccardo Saponara
56′  62′ Gianluca Scamacca
Andrey Galabinov85′
63′  86′ Eldor Shomurodov
Daniele Verde64′

Przewaga jedenastki ASD Spezia w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka ASD Spezia w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.