• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Genoa CFC 1893 - AS Roma 0-2 (0-0). Liga włoska - 13. kolejka Serie A

21 listopada na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbyło się spotkanie 13. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Genoa CFC i AS Roma. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Roma 2-0. Na stadionie zasiadło 14 667 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma (”Wilki”).

13. kolejka Włochy - Serie A
2021-11-21 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 14667 | Arbiter: Massimiliano Irrati
Genoa CFC 1893
AS Roma
0
2
F. Afena-Gyan 82',90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki drużyna ”Wilków” wygrała 21 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut drużyna ”Wilków” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Genoa CFC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreę Cambiasa z Genoa CFC, a w 40. minucie Jordana Veretouta z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Milanowi Badeljowi z Genoa CFC. W 63. minucie Goran Pandev został zastąpiony przez Hernaniego.

Niedługo później trener AS Roma postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Eldora Shomurodova. Na boisko wszedł Felix Afena-Gyan, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 12 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Stefanowi Sabellemu, piłkarzowi Genoa CFC.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w 82. minucie spotkania, gdy Felix Afena-Gyan zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Henrich Mchitarjan.

W 84. minucie w drużynie Genoa CFC doszło do zmiany. Paolo Ghiglione wszedł za Stefana Sabellego. W następstwie utraty bramki trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Davide Biraschiego i na pole gry wprowadził napastnika Flavia Bianchiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 87 minuty boisko opuścili piłkarze Genoa CFC: Stefano Sturaro, Milan Badelj, na ich miejsce weszli: Aleksander Buksa, Pablo Galdames. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marasha Kumbulli, Lorenza Pellegriniego zajęli: Chris Smalling, Edoardo Bove.

W samej końcówce pojedynku arbiter ukarał kartką Feliksa Afenę-Gyana, zawodnika gości.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AS Roma, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Felix Afena-Gyan po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Rui Patricio
84′ Davide Biraschi
Gianluca Mancini
Johan Felipe Vásquez Ibarra
Roger Ibanez da Silva
Andrea Masiello
Marash Kumbulla87′
78′ 84′ Stefano Sabelli
Rick Karsdorp
90′ Stefano Sturaro
Lorenzo Pellegrini90′
32′ Andrea Cambiaso
Henrich Mchitarjan
Nicolò Rovella
Stephan El Shaarawy
54′ 90′ Milan Badelj
Jordan Veretout40′
63′ Goran Pandev
Bryan Keith Reynolds
84′ Paolo Ghiglione
Chris Smalling87′
Laurens Serpe
Filippo Tripi
Zinho Vanheusden
Edoardo Bove90′
63′ Hernani Azevedo Júnior
Ebrima Darboe
Valon Behrami
Amadou Diawara
90′ Pablo Ignacio Galdames Millán
Nicola Zalewski
Manolo Portanova
Nicolo Zaniolo
Abdoulaye Touré
Felix Ohene Afena-Gyan74′  82′, 90′ 89′
84′ Flavio Junior Bianchi
Borja Mayoral Moya
90′ Aleksander Buksa
Carles Pérez Sayol

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy AS Roma dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna AS Roma w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.