• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Genoa CFC 1893 - ACF Fiorentina 1-2 (0-0). Liga włoska - 4. kolejka Serie A

W starciu 4. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 18 września, zespół Genoa CFC przegrał z Fiorentiną 1-2 (0-0). Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui obejrzało 6 269 widzów.

4. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-18 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 6269 | Arbiter: Livio Marinelli
G. Bonaventura 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Fiorentiny wygrała 11 razy i zanotowała trzy porażki oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 13. a 20. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Genoa CFC.

W 25. minucie Gaetano Castrovilli został zmieniony przez Josepha Duncana. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fiorentina: Odriozoli w 36. minucie i Cristianowi Biraghiemu w trzeciej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie sędzia przyznał kartkę Lucasowi Martínezowi z Fiorentiny.

W tym czasie piłkarze Fiorentiny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 60. minucie bramkę zdobył Riccardo Saponara. Bramka padła po podaniu Giacoma Bonaventury.

W następstwie utraty bramki trener Genoa CFC postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Mohameda Faresa i na pole gry wprowadził napastnika Yayaha Kallona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Valona Behramiego z Genoa CFC, a w 85. minucie Aleksandra Kokorina z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Fiorentiny, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce meczu na listę strzelców wpisał się Giacomo Bonaventura. Asystę zaliczył Riccardo Saponara. W ósmej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z karnego Domenico Criscito.

Jedenastce Genoa CFC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Fiorentiny.

Bartłomiej Drągowski
59′ Andrea Cambiaso
Álvaro Odriozola Arzallus36′ 80′
20′ Zinho Vanheusden
Lucas Martínez Quarta54′
Nikola Maksimović
Igor Júlio dos Santos de Paulo
 90′ (k.) 15′ Domenico Criscito
Cristiano Biraghi45′
13′ 64′ Abdoulaye Touré
Giacomo Bonaventura  89′
53′ Filippo Melegoni
Gaetano Castrovilli25′
63′ Mohamed Salim Fares
Erick Antonio Pulgar Farfán78′
Milan Badelj
Jose Callejon
Nicolò Rovella
Dušan Vlahović81′
53′ Mattia Destro
Matija Nastasić
59′ Davide Biraschi
Aleksa Terzić
Paolo Ghiglione
Sofyan Amrabat78′
Johan Felipe Vásquez Ibarra
Marco Benassi80′
53′ Hernani Azevedo Júnior
Joseph Alfred Duncan25′
64′ 66′ Valon Behrami
Youssef Maleh
Manolo Portanova
Riccardo Saponara46′  60′
Flavio Junior Bianchi
Lucas Torreira Di Pascua
63′ Yayah Kallon
Aleksander Kokorin81′ 85′
53′ Goran Pandev
Riccardo Sottil

Drużyna Fiorentiny była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Fiorentiny dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej dostali tyle samo.