• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Genoa CFC 1893 - AC Milan 0-3 (0-2). Liga włoska - 15. kolejka Serie A

W pojedynku 15. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 1 grudnia, drużyna Genoa CFC przegrała z AC Milan 0-3 (0-2). Mecz na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui obejrzało 14 000 widzów.

15. kolejka Włochy - Serie A
2021-12-01 20:45 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Widzów: 14000 | Arbiter: Juan Luca Sacchi
Junior Messias 45',61'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania zespół AC Milan (”Rossoneri”) wygrał 18 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Simon Kjaer został zmieniony przez Matteo Gabbię.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Rossoneri” w 10. minucie spotkania, gdy Zlatan Ibrahimovic zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matteo Gabbii z ”Rossoneri”. Była to 32. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Junior Messias wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Rossoneri”, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

W 46. minucie Matteo Gabbia został zmieniony przez Alessandra Florenziego, a za Zlatana Ibrahimovica wszedł na boisko Pietro Pellegri, co miało wzmocnić drużynę AC Milan. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Sturara na Hernaniego.

W 61. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Junior Messias z AC Milan. W zdobyciu bramki pomógł Brahim Díaz.

Chwilę później trener Genoa CFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Goran Pandev, a murawę opuścił Flavio Bianchi. W tej samej minucie Milan Badelj został zmieniony przez Pabla Galdamesa, co miało wzmocnić zespół Genoa CFC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandra Tonalego na Alexis Saelemaekers w 77. minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Genoa CFC: Andrei Masiellowi w 67. i Nicolòwi Rovelli w 73. minucie.

Kibice AC Milan nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tiemoué Bakayoko. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Brahim Díaz. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Genoa CFC: Mattia Bani, Manolo Portanova, a na ich miejsce weszli Andrea Masiello, Nicolò Rovella. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Simon Kjaer5′
67′ 77′ Andrea Masiello
Fikayo Tomori
Paolo Ghiglione
Theo Bernard François Hernández
46′ Stefano Sturaro
Sandro Tonali77′
Andrea Cambiaso
Junior Walter Messias  45′, 61′
73′ 77′ Nicolò Rovella
Rade Krunić
62′ Milan Badelj
Franck Yannick Kessié
62′ Flavio Junior Bianchi
Ciprian Tatarusanu
77′ Mattia Bani
Fodé Ballo-Touré
Davide Biraschi
Andrea Conti
Stefano Sabelli
Alessandro Florenzi46′
46′ Hernani Azevedo Júnior
Matteo Gabbia5′ 32′ 46′
Valon Behrami
Tiemoué Bakayoko77′
62′ Pablo Ignacio Galdames Millán
Alexis Jesse Saelemaekers77′
77′ Manolo Portanova
Rafael Alexandre Conceição Leão
Abdoulaye Touré
Daniel Maldini
Aleksander Buksa
Pietro Pellegri60′
62′ Goran Pandev

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.