Reklama

Reklama

Gdzie zagra Matthijs de Ligt? Juventus chce obniżyć kwotę transferu

Od kilkunastu dni wszystko wskazywało na to, że Matthijs de Ligt zostanie piłkarzem Juventusu, ale hiszpańska "Marca" twierdzi, że w Barcelonie odżyły nadzieje na pozyskanie utalentowanego obrońcy, bo włoski klub nie może uzgodnić z Ajaksem Amsterdam kwoty odstępnego.

Kapitan Ajaksu już dawno zapowiedział, że opuści Amsterdam w letnim okienku transferowym. Początkowo wydawało się, że Holender trafi do Barcelony, ale tuż po tym, jak hiszpańskie media przekonywały, że ogłoszenie transferu nastąpi w najbliższych dniach, doszło do zerwania negocjacji.

Powodem miały być niesatysfakcjonujące piłkarza warunki indywidualnego kontraktu. Szefowie Barcelony nie chcieli naruszać hierarchii płacowej w drużynie, a młody piłkarz nie chciał zmniejszyć swoich oczekiwań finansowych.

De Ligt wybrał Juventus, który zaoferował mu pięcioletni kontrakt, dzięki któremu będzie zarabiał 12 mln euro rocznie wraz z bonusami. Włoski klub przystał też na warunek piłkarza, by w kontrakcie znalazła się klauzula odejścia w wysokości 150 mln euro, a więc taka, która daje piłkarzowi realną szansę na odejście z klubu nawet, jeśli jego szefowie nie będą chcieli na to przystać.

Reklama

Kontrakt z piłkarzem został uzgodniony i władze Juventusu postanowiły wykorzystać to, aby wynegocjować niższą kwotę odstępnego. "Marca" twierdzi, że o ile Barcelona oferowała 75 mln euro plus bonus, to Juventus zaproponował 65 mln euro oraz kolejnych 10 w formie bonusów. Ajax nie zaakceptował tych warunków i negocjacje utknęły w martwym punkcie. Czy Barcelona spróbuje wykorzystać sytuację?

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama