• 5 .Atalanta Bergamo (36 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (34 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (34 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (30 pkt.)

Frosinone Calcio - Pordenone Calcio 1-1 w meczu 15. kolejki Serie B. Gol Piotra Parzyszka

"Polskie" mecze stają się już powoli normą również w Serie B. Frosinone Calcio z Przemysławem Szymińskim i Piotrem Parzyszkiem w składzie zremisowało 1-1 z Pordenone Calcio, którego barwy reprezentuje Sebastian Musiolik. Dającą remis bramkę dla gospodarzy zdobył natomiast Parzyszek.

Gospodarze rozpoczęli starcie całkowicie zdziesiątkowani przez koronawirusa. Przedwczoraj klub poinformował o dziewięciu przypadkach zakażenia, a dziś potwierdzono kolejną infekcję w ekipie z Lacjum. Z tego powodu Alessandro Nesta mógł powołać na mecz jedynie 11 zawodników z pola i czterech bramkarzy.

Pomimo ciężkich warunków Frosinone postawiło się swoim rywalom, choć to oni pierwsi wyszli na prowadzenie. W 53. minucie do siatki trafił Davide Diaw, a w końcówce starcia na jego trafienie odpowiedział Piotr Parzyszek, dzięki któremu gospodarze zdołali wywalczyć cenny punkt w ciężkich okolicznościach.

Dla polskiego napastnika był to 4. gol w obecnym sezonie Serie B, a w barwach Frosinone skuteczniejszy jest tylko Andrija Novakovich (pięć bramek).

W drużynie gości od spotkanie rozpoczął inny polski napastnik Sebastian Musiolik, jednak opuścił on boisko w 64. minucie. Dla gospodarzy na placu gry wystąpił również defensor Przemysław Szymiński.

PA

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

------------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!ZAGŁOSUJ i wygraj 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Filippo Berra
74′ Mirko Gori
Alessandro Vogliacco
Przemysław Szymiński
Michele Camporese
Andrea Beghetto
Nicola Falasco
42′ Daniel Boloca
Roberto Zammarini
Grigoris Kastanos
Manuel Scavone80′
Mattia Vitale
Giacomo Calò85′
61′ Camillo Ciano
Patrick Ciurria
 84′ Piotr Parzyszek
Pietro Passador
61′ Andrea Tabanelli