• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Fiorentina - Spezia 3-0 w 23. kolejce Serie A. Cały mecz Drągowskiego

Fiorentina nie dała szans swojemu rywalowi i pokonała Spezię 3-0. "Viola" przerwała w ten sposób serię trzech spotkań bez wygranej. Cały mecz w barwach ekipy gości rozegrał Bartłomiej Drągowski.

Forma Fiorentiny w ostatnim czasie nadal zdecydowanie odbiegała od potencjału, który wydaje się mieć ekipa "Violi". Drużyna z Toskanii przegrała bowiem z Sampdorią oraz Interem, a wcześniej zaliczyła remis w meczu przeciwko Toirno.

Starcie z niżej notowaną Spezią było zatem idealną okazją do przełamania się, choć pierwsza część gry nie wskazywała na przewagę piłkarzy Cesare Prandellego.

Na boisku nie oglądaliśmy zbyt wiele akcji, a na wyróżnienie zasługiwała czujność bramkarza "Violi" Bartłomieja Drągowskiego, choć nie miał on okazji zaliczyć żaden spektakularnej interwencji.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Obraz gry zdecydowanie zmienił się w drugiej połowie, a coraz śmielej zaczęła atakować Fiorentina. W 51. minucie gospodarze wykorzystali niepewną interwencję defensywy Spezii i piłka trafiła do Gaetano Castrovillego, który niemal z samej linii końcowej zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Dusan Vlahović i efektownym uderzeniem z powietrza dopełnił formalności.

Castrovilli przyczynił się także do kolejnej bramki dla "Violi". W 64. minucie włoski pomocnik oddał intuicyjny strzał z powietrza, futbolówka odbiła się od jednego z interweniujących defensorów i po chwili wpadła do siatki.

Serbski napastnik był natomiast bliski zdobycia kolejnego trafienia w końcówce spotkania. Vlahović wpadł w pole karne i oddał strzał, lecz dobrze piłkę zatrzymał golkiper Spezii Ivan Provedel.

Ataki gospodarzy nie ustępowały, a oprócz Castrovillego aktywny był także Vlahović. W 83. minucie atakujący otrzymał dobre podanie z głębi boiska i zagrał zewnętrzną częścią buta, a Valentin Eysseric umieścił futbolówkę w bramce.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

PA

23. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-19 18:30 | Stadion: Stadio Artemio Franchi | Arbiter: Giampaolo Calvarese
Luca Vignali85′
90′ Lucas Martínez Quarta
Ardian Ismajli
Germán Alejandro Pezzella
Julian Chabot
18′ 60′ Sofyan Amrabat
Riccardo Marchizza11′
85′ Lorenzo Venuti
Nahuel Estévez
85′ Cristiano Biraghi
Giulio Maggiore63′
45′ Giacomo Bonaventura
Matteo Ricci
Erick Antonio Pulgar Farfán
Emanuel Quartsin Gyasi
46′ Christian Kouamé
Kevin Andrés Agudelo Ardila63′
 48′ Dušan Vlahović
Riccardo Saponara63′
Antonio Rosati
Jeroen Zoet
Pietro Terracciano
Elio Capradossi
85′ Martin Caceres
Christian Dell'Orco
85′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Salvador Ferrer Canals
Kévin Malcuit
Juan Manuel Ramos Pintos11′
Maximiliano Martín Olivera De Andrea
Gennaro Acampora
45′  64′ Gaetano Castrovilli
Lucien Agoume
46′  82′ 75′ Valentin Eysseric
Leonardo de Souza Sena63′
Cristóbal Montiel Rodríguez
Tommaso Pobega
60′ 77′ Borja Valero