• 5 .Atalanta Bergamo (31 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (31 pkt.)
  • 7 .US Sassuolo Calcio (29 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (28 pkt.)

Fiorentina - Cagliari 1-0 w meczu 17. kolejki Serie A. Bartłomiej Drągowski obronił rzut karny

Świetny mecz Bartłomieja Drągowskiego! Polski bramkarz obronił rzut karny oraz zaliczył decydującą interwencję w końcówce starcia, a Fiorentina wygrała z Cagliari 1-0. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał natomiast Sebastian Walukiewicz.

W meczu Fiorentiny z Cagliari ciężko było wskazać faworyta. Obie ekipy w ostatnim czasie nie mogły bowiem złapać wiatru w żagle i głównie notowały remisy oraz porażki. Bezpośrednie spotkanie było zatem idealną okazją do przełamania się, a dla polskich kibiców dodatkowym atutem było starcie Bartłomieja Drągowskiego, który broni barw Fiorentiny z Sebastianem Walukiewiczem grającym dla Cagliari.

Pierwsi w lepszej okazji do zdobycia gola znaleźli się gracze "Violi". Fabio Pisacane za lekko zagrał do golkipera Cagliari i piłkę przejął Dusan Vlahović. Serbski napastnik momentalnie oddał strzał, lecz czujnością wykazał się Alessio Cragno i błąd bocznego obrońcy finalnie nie skutkował utratą bramki.

Gospodarze przeważali i w 29. minucie ponownie zagrozili bramce rywali. German Pezzella oddał strzał głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska, jednak minimalnie chybił. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić błyskawicznie.

Kilka minut później Igor sfaulował Joao Pedrę we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł sam poszkodowany i oddał mocny strzał w prawy róg bramki. Uderzenie nie zaskoczyło jednak Drągowskiego, który efektowną paradą zatrzymał futbolówkę.

Goście mogli również o wiele lepiej rozpocząć drugą połowę. Groźnym uderzeniem głową, swoich rywali postraszył Diego Godin, lecz finalnie piłka nie znalazła drogi do bramki. Piłkarze nie zwalniali tempa i już po chwili oglądaliśmy kolejną groźną sytuację.

W 72. minucie po składnej akcji "Violi" Jose Callejon posłał piłkę w pole karne. Tam świetnie zachował się Vlahović, zgubił asystę obrony i pewnie dopełnił formalności.

Polski bramkarz popisał się znakomitą interwencją również w końcówce meczu. Uderzał Razvan Marin, a Drągowski nie dopuścił, aby piłka zatrzepotała się w siatce.

Diego Godin
38′ Germán Alejandro Pezzella
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Sofyan Amrabat
Charalampos Lykogiannis
74′ Martin Caceres
Riccardo Sottil86′
82′ Jose Callejon
Răzvan Gabriel Marin
Giacomo Bonaventura
Radja Nainggolan80′
77′ Cristiano Biraghi
Christian Gabriel Oliva Giménez53′ 85′
Erick Antonio Pulgar Farfán
Giovanni Pablo Simeone80′
 72′ 82′ Dušan Vlahović
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão 37′ (k.)
Luca Ceppitelli
38′ Lucas Martínez Quarta
Alessandro Tripaldelli
Dimo Nikolaev Krastev
Gabriele Zappa79′
74′ Lorenzo Venuti
Mattéo Tramoni86′ 86′
82′ Borja Valero
Alberto Cerri85′
82′ Christian Kouamé