• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Fiorentina - Benevento Calcio 0-1 w meczu 8. kolejki Serie A

W "starciu" Kamila Glika z Bartłomiejem Drągowskim lepszy okazał się defensor reprezentacji Polski. Benevento pokonało bowiem słabo spisującą się Fiorentinę 1-0. Decydującego gola zdobył Riccardo Improta.

Zmiana trenera nie odmieniła błyskawicznie gry Fiorentiny i ekipa z Toskanii nie poradziła sobie z beniaminkiem Serie A. Dzięki wygranej Benevento wyprzedziło w tabeli "Violę".

Na jedynego gola w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Cristiano Biraghi stracił piłkę w bocznej strefie boiska i dopadł do niej Roberto Insigne. Włoch błyskawicznie zagrał ją do Riccardo Importy, a ten strzałem zza pola karnego pokonał bezradnego Bartłomieja Drągowskiego.

Goście mogli podwyższyć wynik spotkania w 81. minucie. Gianluca Lapadula oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a świetną interwencją na linii bramkowej popisał się polski golkiper.

Wydawało się, że efektowna obrona Drągowskiego uskrzydliła nieco graczy "Violi". W 85. minucie Dusan Vlahović otrzymał bardzo dobre podanie z bocznej części boiska i zdecydował się na strzał. Jego próbę skutecznie obronił jednak Lorenzo Montipo, a przed dobitką bramkę Benevento uchronił Christian Maggio, który wybił futbolówkę.

Kamil Glik18′
57′ Igor Júlio dos Santos de Paulo
Luca Caldirola
87′ Cristiano Biraghi
Federico Barba
72′ Sofyan Amrabat
Perparim Hetemaj74′
55′ Christian Kouamé
Artur Ionita
44′ Franck Ribery
Marco Sau46′
55′ Joseph Alfred Duncan
Christian Pastina
57′ 90′ Pol Mikel Lirola Kosok
Andrés Felipe Tello Muñoz83′
55′ Erick Antonio Pulgar Farfán
Giuseppe Di Serio
44′ Riccardo Saponara