• 6 .Lazio Rzym (64 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (53 pkt.)

Fiorentina - Atalanta Bergamo. Świetny mecz polskiego bramkarza

Cóż to było za starcie! Po emocjonującym spotkaniu Atalanta pokonała Fiorentinę 3-2. Pomimo trzech straconych bramek z bardzo dobrej strony pokazał się Bartłomiej Drągowski, który obronił kilka groźnych strzałów.

Atalanta Bergamo nadal walczy o zakończenie sezonu na miejscu premiowanym grą w europejskich pucharach. Piłkarze Gian Piero Gasperiniego punktują ostatnio regularnie i ewentualna wygrana pozwoliłaby im wskoczyć na czwarte miejsce.

Nic więc dziwnego, że to goście dzisiejszego meczu wyszli pierwsi na prowadzenie w starciu z niżej notowaną Fiorentiną. Już w 14. minucie Rusłan Malinowski zagrał precyzyjną piłkę z rzutu rożnego, a Duvan Zapata głową skierował ją do siatki.

Strzegący bramki Fiorentiny Bartłomiej Drągowski miał sporo pracy i w większości sytuacji spisywał się znakomicie. Polski golkiper pewnie zatrzymał dwa kolejne uderzenia atakującego "La Dei".

Obrona "Violi" nie ułatwiała jednak zadania Drągowskiemu i pod koniec pierwszej połowy ponownie musiał on wyjąć piłkę z bramki. Malinowski posłał świetne podanie do Zapaty, a ten znalazł się tuż przed bramką i dopełnił formalności.

Druga połowa rozpoczęła się o wiele lepiej dla piłkarzy gospodarzy. W 57. minucie Martin Caceres odegrał piłkę głową do Duszana Vlahovicia, a ten momentalnie huknął z powietrza i pokonał Pierluigi Golliniego.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Stracona bramka zadziałała motywująco na Atalantę i po chwili "La Dea" była bliska odpowiedzi. Ponownie z znakomitej strony pokazał się jednak Drągowski i obronił strzał Rafaela Toloi z bliskiej odległości.

O wiele aktywniejsza "Viola" nie przestawała atakować i doprowadziła do wyrównania. Christian Kouame otrzymał znakomite podanie z głębi boiska, w efektowny sposób minął Berata Djimsiti i zagrał wzdłuż linii bramkowej, a nabiegający na futbolówkę Vlahović wpakował ją do siatki.

Gospodarze nie nacieszyli się jednak remisem zbyt długo. Kilka chwil później Lucas Martinez Quarta trącił piłkę ręką we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na "jedenastkę". Do futbolówki podszedł Josip Ilicić i oddał mocny strzał. Futbolówka odbiła się jeszcze od nogi interweniującego Drągowskiego i zatrzepotała w siatce.

Mecz do samego końca trzymał w napięciu, a Drągowski czujnie zatrzymywał kolejne uderzenia piłkarzy Atalanty. Polski golkiper w końcówce starcia ponownie zatrzymał groźną akcję Zapaty.

Pierluigi Gollini
72′ Nikola Milenković
Rafael Tolói
77′ Lucas Martínez Quarta
José Luis Palomino
32′ Germán Alejandro Pezzella
Cristian Gabriel Romero23′ 46′
77′ Giacomo Bonaventura
Marten Elco de Roon
Martin Caceres
Rusłan Malinowski64′
Cristiano Biraghi
Remo Marco Freuler
70′ Gaetano Castrovilli
Robin Gosens
53′ 70′ Sofyan Amrabat
Mario Pašalić
Christian Kouamé
Duván Esteban Zapata Banguera  13′, 40′ 87′
 57′, 66′ Dušan Vlahović
Matteo Ruggeri
77′ Lorenzo Venuti
Boško Šutalo
70′ Valentin Eysseric