• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

FC Crotone - Sampdoria Genua 0-1 (0-0). Liga włoska - 32. kolejka Serie A

21 kwietnia na Stadio Ezio Scida odbył się pojedynek 32. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami FC Crotone i Sampdorii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sampdorii 1-0.

F. Quagliarella 53'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucę Cigarini z FC Crotone, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Aleksa Ferrariego z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sampdorii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Fabio Quagliarella. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Manola Gabbiadiniego.

W 63. minucie w zespole FC Crotone doszło do zmiany. Vladimir Golemić wszedł za Sebastiana Luperta. W 64. minucie Luca Cigarini został zastąpiony przez Salvatore Molinę. Trener FC Crotone postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Pedro Pereirę i na pole gry wprowadził napastnika Samuela Di Carminego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

A kibice Sampdorii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikkela Krogha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jakub Jankto.

Emil Audero Mulyadi
89′ Lévy Koffi Djidji
Alex Ferrari45′
63′ Sebastiano Luperto
Lorenzo Tonelli
Lisandro Magallán
Omar Colley
64′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Jakub Jankto86′
37′ 64′ Luca Cigarini
Vasco Regini
63′ Vladimir Golemić
Kaique Rocha Lima
64′ Salvatore Andrea Molina
Valerio Verre
64′ Samuel Di Carmine
Keita Baldé Diao89′
Denis Mihai Drăguş
Antonino La Gumina
89′ Emmanuel Rivière

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka FC Crotone w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.