• 6 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (21 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (21 pkt.)

FC Crotone - Parma Calcio 1913 2-1 (2-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie A

22 grudnia na Stadio Ezio Scida odbył się pojedynek 14. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami FC Crotone i Parmy Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Crotone 2-1.

J. Kucka 57'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Crotone w 24. minucie spotkania, gdy Junior Messias zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Arkadiusz Reca.

W 33. minucie kartką został ukarany Jasmin Kurtić, zawodnik Parmy Calcio.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Crotone, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie w 44. minucie Junior Messias. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Salvatore Molina.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Hernaniemu z Parmy Calcio.

Między 46. a 55. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Parmy Calcio i jedną drużynie przeciwnej. Na drugą połowę jedenastka Parmy Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Maxime'a Busiego, Simona Sohma weszli Simone Iacoponi, Juan Brunetta.

Niedługo później Juraj Kucka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Parmy Calcio, strzelając gola w 57. minucie starcia. Asystę przy bramce zaliczył Juan Brunetta.

W 59. minucie za Emmanuela Rivière'a wszedł Simeon Tochukwu. W tej samej minucie w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Andreas Cornelius wszedł za Roberta Inglesego. Chwilę później trener FC Crotone postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Giuseppe Cuoma. Na boisko wszedł Lisandro Magallán, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

A kibice Parmy Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Wylana Cypriena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Hernani. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 83. minucie Yordan Osorio został zmieniony przez Lautara Valentiego, co miało wzmocnić drużynę Parmy Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Niccola Zanellatę na Jacopa Petriccionego.

Zespołowi Parmy Calcio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki FC Crotone.

Luigi Sepe
55′ 63′ Giuseppe Cuomo
Maxime Busi46′
90′ Sebastiano Luperto
Yordan Hernando Osorio Paredes83′
79′ Vladimir Golemić
Bruno Alves
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Riccardo Gagliolo
Salvatore Andrea Molina
Hernani Azevedo Júnior45′ 76′
90′ Arkadiusz Reca
Juraj Kucka  57′ 46′
Miloš Vulić
Yann Dorgelès Isaac Karamoh
89′ Niccolò Zanellato
Jasmin Kurtić33′
 24′, 44′ Junior Walter Messias
Simon Solomon Junior Sohm46′
59′ Emmanuel Rivière
Botond Balogh
63′ Lisandro Magallán
Simone Iacoponi46′ 90′
Giovanni Crociata
Giacomo Ricci
89′ Jacopo Petriccione
Wylan Cyprien76′ 88′
59′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Jacopo Dezi

Juan Francisco Brunetta46′

Andreas Evald Cornelius59′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Parmy Calcio pokazał sześć.

Drużyna FC Crotone w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.