• 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

FC Crotone - Hellas Verona FC 2-1 (1-0). Liga włoska - 36. kolejka Serie A

W starciu 36. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 maja, zespół FC Crotone wygrał z Verona FC 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Stadio Ezio Scida.

S. Molina 87' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Adam Ounas. Asystę zaliczył Simeon Tochukwu.

Między 21. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Crotone i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Crotone.

Drugą połowę zespół Verona FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Pawła Dawidowicza wszedł Marco Faraoni. Trener Verona FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eddiego Salceda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Adrien Tameze.

W 51. minucie Federico Ceccherini zastąpił Federica Dimarca. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Pedro Pereirze, zawodnikowi gospodarzy. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy Verona FC: Kevin Lasagna, Ebrima Colley, a na ich miejsce weszli Kevin Ruegg, Mattia Zaccagni.

Chwilę później trener FC Crotone postanowił wzmocnić formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Pedro Pereirę. Na boisko wszedł Giuseppe Cuomo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Dopiero w drugiej połowie Junior Messias wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Crotone, strzelając kolejnego gola w 75. minucie pojedynku. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Adam Ounas.

W 76. minucie w jedenastce FC Crotone doszło do zmiany. Niccolò Zanellato wszedł za Lucę Cigariniego.

W 87. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Crotone Salvatore Molina. W doliczonej drugiej minucie spotkania w drużynie FC Crotone doszło do zmiany. Jacopo Petriccione wszedł za Adama Ounasa.

Jedenastce Verona FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Crotone.

Paweł Dawidowicz46′
21′ Lisandro Magallán
Federico Ceccherini51′
32′ Luca Marrone
Koray Guenter
60′ 72′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Kevin Ruegg70′
 75′ Junior Messias
Adrien Tameze41′ 46′
Ahmed Benali
Antonín Barák
87′ (samob.) Salvatore Molina
Mattia Zaccagni70′
76′ Luca Cigarini
Ivan Ilić
 2′ 90′ Adam Ounas
Marco Silvestri
72′ Giuseppe Cuomo
Giangiacomo Magnani
90′ Jacopo Petriccione
Ebrima Colley70′
Luis Rojas Zamora
Daniel Sartori Bessa
Miloš Vulić
Stefano Sturaro
76′ Niccolò Zanellato
Miguel Veloso
Samuel Di Carmine
Kevin Lasagna70′
Emmanuel Rivière
Eddie Anthony Salcedo Mora46′

Przewaga zespołu Verona FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna FC Crotone w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.