• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

FC Crotone - Benevento Calcio 4-1 (2-0). Liga włoska - 18. kolejka Serie A

17 stycznia na Stadio Ezio Scida odbył się pojedynek 18. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami FC Crotone i Benevento Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Crotone 4-1.

Iago Falqué 82'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W czwartej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Benevento Calcio Kamil Glik.

W 29. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Robertowi Insignemu z drużyny gości.

Zespół Benevento Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy , strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Simeon Tochukwu.

W 40. minucie Roberto Insigne został zmieniony przez Gianlucę Caprariego. W 44. minucie żółtą kartką został ukarany Artur Ionita, zawodnik gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Simeon Tochukwu z FC Crotone. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Emmanuel Rivière.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Marco Sau osłabiając tym samym zespół Benevento Calcio. W tej samej minucie trener Benevento Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andrés Tello, a murawę opuścił Artur Ionita. W tej samej minucie w drużynie Benevento Calcio doszło do zmiany. Giuseppe Di Serio wszedł za Marca Saua.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Crotone w 65. minucie spotkania, gdy Miloš Vulić strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Simeon Tochukwu.

Między 70. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Crotone: Emmanuel Rivière, Miloš Vulić, Pedro Pereira, Andrea Rispoli, na ich miejsce weszli: Eduardo Henrique, Jacopo Petriccione, Antonio Mazzotta, Sebastiano Luperto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Improty, Alessandra Tui zajęli: Iago Falqué, Luca Caldirola. W 71. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Federicowi Barbie z Benevento Calcio.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 154 ataki oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Iago Falqué.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bryana Dabę z Benevento Calcio, a w 87. minucie Juniora Messiasa z drużyny przeciwnej. W 84. minucie w drużynie FC Crotone doszło do zmiany. Luis Rojas wszedł za Niccola Zanellatę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Kamil Glik 4′ (samob.)
80′ Andrea Rispoli
Federico Barba71′
84′ Niccolò Zanellato
Bryan Dabo83′
80′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Roberto Insigne29′ 40′
 65′ 80′ Miloš Vulić
Marco Sau65′ 65′
87′ Junior Messias
Perparim Hetemaj
 29′, 54′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Artur Ionita44′ 65′
70′ Emmanuel Rivière
Luca Caldirola75′
80′ Sebastiano Luperto
Daam Foulon
80′ Antonio Mazzotta
Christian Maggio
Massimiliano Mignogna
Christian Pastina
Giovanni Crociata
Abdallah Basit
70′ Eduardo Henrique da Silva
Andrés Felipe Tello Muñoz65′
80′ Jacopo Petriccione
Benito Nicolas Viola
Antonio Ranieri
Gianluca Caprari40′
84′ Luis Rojas Zamora
Giuseppe Di Serio65′
Luca Siligardi
Falque Silva Iago75′  82′

Zawodnicy Benevento Calcio otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.