• 6 .SSC Napoli (14 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

FC Crotone - Atalanta Bergamo 1-2 w meczu 6. kolejki Serie A

Piłkarze FC Crotone zdołali się postawić Atalancie, jednak ekipa z Bergamo była zbyt silna i wygrała 2-1. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Arkadiusz Reca.

Atalanta przegrała dwa ostatnie ligowe starcia i mecz z niżej notowanym Crotone wydawał się idealnym momentem na przełamanie. "La Dea" zdołała zdominować początek starcia, lecz Luis Muriel potrzebował kilku sytuacji, aby zdobyć gola i finalnie udało mu się to w 26. minucie. Kolumbijczyk otrzymał piłkę od Rusłana Malinowskiego, obrócił się i pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

Muriel był również autorem drugiego trafienia dla ekipy z Bergamo. Remo Freuler wygrał przebitkę w środkowej strefie boiska i podał do napastnika. Były piłkarz m.in. Fiorentiny oddał płaski strzał i ponownie pokonał Marca Sportiello.

Gospodarze nie dali się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy. Tuż przed przerwą obrona Atalanty zachowała się bardzo niepewne w polu karnym, co wykorzystał Milos Vulić i trącił futbolówkę do Simiego. Najskuteczniejszy zawodnik beniaminka w tym sezonie przyjął piłkę i umieścił w siatce obok interweniującego bramkarza "La Dei".

Zawodnicy Gian Piero Gasperiniego posiadali optyczną przewagę, lecz nadal popełniali błędy. W 64. minucie Johan Mojica stracił orientację nieopodal własnego pola karnego i spróbował zagrać do Sportiello. Futbolówka była podana bardzo niecelnie i trafiła do Juniora Messiasa, który minął golkipera Atalatny, lecz piłkę wygarnął mu Freuler.

W końcówce spotkania z dobrej strony pokazał się Arkadiusz Reca. Reprezentant Polski popędził prawym skrzydłem i dośrodkował futbolówkę w pole karne. Ta jednak nieco zaskoczyła Simiego i ostatecznie napastnik Crotone nie oddał strzału.

Na akcję beniaminka błyskawicznie odpowiedzieli gracze Atalanty. Duvan Zapata technicznie uderzył piłkę, lecz ta minimalnie chybiła celu.

Berat Djimsiti
49′ Luca Marrone
Cristian Gabriel Romero70′ 73′
78′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Hans Hateboer37′ 68′
78′ Niccolò Zanellato
Alejandro Gomez46′
 40′ Simeon Tochukwu Nwankwo