• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

FC Crotone - ACF Fiorentina 0-0. Liga włoska - 38. kolejka Serie A

W pojedynku 38. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 22 maja, zespół FC Crotone zremisował z Fiorentiną 0-0. Mecz odbył się na Stadio Ezio Scida.

38. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-22 20:45 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Arbiter: Eugenio Abbattista
FC Crotone
ACF Fiorentina
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Fiorentiny wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 25. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Fiorentiny wyszła w zmienionym składzie, za Ericka Pulgara wszedł Borja Valero. Kibice Fiorentiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valentina Eysserica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gaetano Castrovilli.

W 64. minucie za Lorenza Venutiego wszedł José Callejón. W 76. minucie w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Aleksander Kokorin wszedł za Francka Ribery'ego. W tej samej minucie trener FC Crotone postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Lucę Cigariniego. Na boisko wszedł Niccolò Zanellato, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Niccolò Zanellato z jedenastki gospodarzy. Była to 83. minuta spotkania. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Fiorentiny doszło do zmiany. Igor wszedł za Martina Caceresa.

Pietro Terracciano
44′ Lévy Koffi Djidji
Gaetano Castrovilli44′ 46′
76′ Luca Cigarini
Borja Valero46′
76′ 83′ Niccolò Zanellato
Jose Callejon64′
Denis Mihai Drăguş
Aleksander Kokorin76′
Emmanuel Rivière
Christian Michael Kouamé Kouakou

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół FC Crotone w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.