• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

FC Barcelona przegrywa z SC Napoli po błędzie bramkarza

W meczu towarzyskim SC Napoli pokonało FC Barcelonę 1-0. Claudio Bravo - nowy bramkarz "Dumy Katalonii" - popełnił błąd, który wykorzystał Blemir Dżemaili.

Bravo rozpoczął mecz bardzo dobrze. W 13. minucie popisał się świetną interwencją po strzale głową Marka Hamsika. Później do głosu doszła Barcelona, ale Munir el Haddadi dwukrotnie nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali - Rafaelem Cabralem. Po przerwie dogodną sytuację, po podaniu Jordiego Alby, miał Pedro. Napastnik Barcelony przestrzelił jednak z 10 metrów.

W 80. minucie na strzał z 35 metrów zdecydował się Dżemaili. Wydawało się, że Bravo kontroluje sytuację, ale piłka przeleciała mu między rękami i wpadła do siatki Barcelony.

W końcówce spotkania "Blaugrana" starała się doprowadzić do remisu, ale świetnie w bramce Napoli spisywał się Cabral.

- Gol dla Napoli to mój błąd, straciłem koncentrację. Muszę nauczyć się żyć z takimi sytuacjami. Nie miałem dużo czasu na trening, ale nie jest to żadna wymówka. Nie pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja. Nie ma bramkarzy, którzy nie popełniają błędów - powiedział po meczu Bravo.

- Bravo zagrał bardzo solidnie, nie zrobił niczego głupiego. Obronił świetną sytuację dla Napoli w pierwszej połowie i grał dobrze z piłką przy nodze - bronił swojego bramkarza trener Barcelony Luis Enrique.

Bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny był szkoleniowiec Napoli Rafael Benitez: - Zwycięstwo nad Barceloną jest zawsze dobrym rezultatem. Zawodnicy zasługują na komplementy. Pomijając indywidualności, graliśmy dobrze jako drużyna, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Mam sygnały, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy.

Barcelona zagrała bez swoich największych gwiazd: Lionela Messiego (odpoczywa po mundialu), Neymara (leczy kontuzję pleców) i Luisa Suareza (zawieszony po incydencie na MŚ).