• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

Empoli FC - US Palermo 1-0. Ósme czyste konto Skorupskiego

Empoli FC pokonało 1-0 (0-0) US Palermo w pierwszym sobotnim spotkaniu 19. kolejki Serie A. Jedyny gol padł po rzucie karnym, który sprokurował Thiago Cionek. Dla Łukasza Skorupskiego był to z kolei już ósmy ligowy mecz z czystym kontem w tym sezonie.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Biało-czerwoni" rozpoczęli mecz na Stadio Carlo Castellani w wyjściowych składach. Łukasz Skorupski w Empoli, a Thiago Cionek w Palermo. Więcej pracy miała defensywa tego drugiego - przed przerwą, tylko refleks Josipa Posaveca uratował Sycylijczyków przed stratą bramki po próbie Giuseppe Belusciego.

Najwięcej emocji przyniósł dopiero ostatni kwadrans. Massimo Maccarone zameldował się na murawie w 76. minucie, a już minutę później padł w polu karnym Palermo po starciu z Thiago Cionkiem. Reprezentant Polski obejrzał żółtą kartkę, a arbiter wskazał na "wapno". "Jedenastkę" na bramkę zamienił sam poszkodowany, który zanotował trzecie trafienie w sezonie, pokonując Josipa Posaveca.

Chwilę później, Cionek zszedł z boiska, a zastąpił go Alessandro Diamanti.

Dla Empoli było to dopiero czwarte zwycięstwo w sezonie. Dzięki wygranej, Skorupski i spółka powiększyli do siedmiu punktów przewagę nad strefą spadkową, którą otwiera Palermo.

Empoli FC - US Palermo 1-0 (0-0)

1-0, Massimo Maccarone (78. - k.)

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Skorupski | Thiago Cionek | Empoli FC | US Palermo