Empoli FC - Unione Sportiva Salernitana 1919 1-1 (1-0). Liga - 37. kolejka

14 maja na Stadio Carlo Castellani odbyło się spotkanie 37. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Empoli FC i Salernitany. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

14 maja  na Stadio Carlo Castellani odbyło się spotkanie  37. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Empoli FC  i Salernitany. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Empoli FC wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Przy strzeleniu gola asystował Kristjan Asllani.

W tym czasie piłkarze Empoli FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Patrick Cutrone.

W 45. minucie Lassana Coulibaly został zastąpiony przez Matteo Ruggeriego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Empoli FC.

Między 53. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Empoli FC: Patrick Cutrone, Filippo Bandinelli, Szymon Żurkowski, na ich miejsce weszli: Nedim Bajrami, Liam Henderson, Marco Benassi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Grigorisa Kastanosa, Joela Obiego zajęli: Federico Bonazzoli, Nadir Zortea. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 74. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Liamowi Hendersonowi i Ivanowi Radovanoviciowi.

Federico Bonazzoli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salernitany, zdobywając bramkę w 76. minucie starcia. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Empoli FC doszło do zmiany. Liberato Cacace wszedł za Fabiana Parisiego.

W następstwie utraty bramki trener Empoli FC postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Valeria Verrego i na pole gry wprowadził napastnika Andreę La Mantię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Salernitany: Mamadou Coulibaly, Diego Perotti, a na ich miejsce weszli Simone Verdi, Pasquale Mazzocchi. W 84. minucie Diego Perotti z zespołu Salernitany uratował swoją jedenastkę przed stratą bramki broniąc karnego.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Edersona z Salernitany, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Nedima Bajramiego z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół Empoli FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.