• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Empoli FC - Udinese Calcio 3-1 (0-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

W starciu 16. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 6 grudnia, zespół Empoli FC wygrał z Udinese Calcio 3-1 (0-1). Mecz na Stadio Carlo Castellani obejrzało 4 808 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-12-06 18:30 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Widzów: 4808 | Arbiter: Daniele Paterna
Deulofeu 22'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Udinese Calcio (”Zebry”) wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter ukarał kartką Fabiana Parisiego, zawodnika Empoli FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Udinese Calcio w 22. minucie spotkania, gdy Deulofeu strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Isaac Ajayi.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Udinese Calcio: Samirowi w 30. i Brandonowi Soppy'emu w 41. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Udinese Calcio.

W 47. minucie arbiter przyznał kartkę Szymonowi Piotrowi z Empoli FC.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Petar Stojanović. Asystę przy bramce zanotował Samuele Ricci.

W 55. minucie Samir zastąpił Brama Nuytincka. W tej samej minucie w jedenastce ”Zebr” doszło do zmiany. Mato Jajalo wszedł za Brandona Soppy'ego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Empoli FC przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie Nedim Bajrami dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 65. minucie Tolgay Arslan został zmieniony przez Ignacia Pussetta, co miało wzmocnić zespół Udinese Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattię Vitiego na Simone Romagnolego. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Simone Romagnolemu, zawodnikowi gospodarzy. Kibice Empoli FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leo Štulaca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Samuele Ricci. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzecią bramkę.

Zespół ”Zebr” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku wpakował piłkę do siatki rywali Andrea Pinamonti. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Nedim Bajrami.

W 79. minucie w jedenastce Udinese Calcio doszło do zmiany. Ilija Nestorovski wszedł za Isaaca Ajayiego. W tej samej minucie trener ”Zebr” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lazar Samardžić, a murawę opuścił Patricio Pérez. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iliję Nestorovskiego z Udinese Calcio, a w 90. minucie Lorenza Tonellego z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Marco Silvestri
 49′ Petar Stojanović
Patricio Nehuen Pérez79′
90′ Lorenzo Tonelli
Sebastian De Maio
66′ Mattia Viti
Samir Caetano de Souza Santos30′ 55′
9′ Fabiano Parisi
Iyenoma Destiny Udogie
82′ Nicolas Thibault Haas
Tolgay Ali Arslan65′
47′ 81′ Szymon Piotr Żurkowski
Brandon Soppy41′ 55′
 59′ 82′ Nedim Bajrami
Gerard Deulofeu  22′
72′ Samuele Ricci
Jean-Victor Makengo
 78′ Andrea Pinamonti
Bram Nuytinck55′
82′ Sebastiano Luperto
Marvin Zeegelaar
Riccardo Marchizza
Mato Jajalo55′
66′ 67′ Simone Romagnoli
Ignacio Pussetto65′
81′ Filippo Bandinelli
Lazar Samardžić79′
82′ Liam Henderson
Fernando Martín Forestieri
72′ Leo Štulac
Ilija Nestorovski79′ 84′
Federico Di Francesco

Andrea La Mantia

Leonardo Mancuso

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Udinese Calcio otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.