• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

Empoli FC - Bologna FC 1909 4-2 (2-1). Liga włoska - 6. kolejka Serie A

W starciu 6. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Empoli FC zwyciężyła z Bologna FC 4-2 (2-1). Mecz na Stadio Carlo Castellani obejrzało 5 022 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Szymona Piotra występującego w Empoli FC.

6. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-26 15:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Widzów: 5022 | Arbiter: Piero Giacomelli
M. Arnautović 76'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Bologna FC wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Bologna FC Kevin Bonifazi.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Musa Barrow. Przy strzeleniu gola asystował Andreas Olsen.

W 20. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Marko Arnautović nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości. W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Emanuelowi Vignatowi, piłkarzowi gości.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 31. minucie Andrea Pinamonti dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Petara Stojanovicia.

W 34. minucie kartkę otrzymał Liam Henderson z drużyny gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Bologna FC wyszła w zmienionym składzie, za Aarona Hickeya, Emanuela Vignata, Andreasa Olsena weszli Arthur Theate, Mattias Svanberg, Nicola Domenico.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Empoli FC w 54. minucie spotkania, gdy Nedim Bajrami zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 63. minucie Federico Di Francesco został zastąpiony przez Filippa Bandinellego.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Andrea Pinamonti z Empoli FC. W 69. minucie Kevin Bonifazi został zmieniony przez Riccarda Orsoliniego, co miało wzmocnić drużynę Bologna FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liama Hendersona na Leo Štulaca.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marko Arnautović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bologna FC, strzelając kolejnego gola w 76. minucie starcia. Asystę zaliczył Lorenzo De Silvestri.

Zespół Bologna FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie wynik ustalił Samuele Ricci. Asystę przy golu zaliczył Leo Štulac.

W doliczonej czwartej minucie meczu kartkę dostał Riccardo Orsolini, piłkarz Bologna FC. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Kevin Bonifazi 1′ (samob.) 69′
79′ Riccardo Marchizza
Aaron Hickey46′
34′ 71′ Liam Henderson
Nicolás Martín Domínguez78′
Szymon Piotr Żurkowski
Andreas Skov Olsen46′
 54′ (k.) 80′ Nedim Bajrami
Musa Barrow  11′
 90′ Samuele Ricci
Emanuel Vignato24′ 46′
63′ Federico Di Francesco
Roberto Soriano
 31′ 67′ 79′ Andrea Pinamonti
Marko Arnautović  76′ 20′ (k.)
Jacopo Furlan
Francesco Bardi
Samir Ujkani
Luis Thomas Binks78′
79′ Sebastiano Luperto
Mitchell Dijks
Fabiano Parisi
Ibrahima M'baye
80′ Kristjan Asllani
Bakary Adama Soumaoro
63′ Filippo Bandinelli
Arthur Nicolas Theate46′
Nicolas Thibault Haas
Mattias Olof Svanberg46′
71′ Leo Štulac
Gianmarco Cangiano
79′ Patrick Cutrone
Nicola Domenico Sansone46′
Andrea La Mantia
Riccardo Orsolini69′ 90′
Leonardo Mancuso
Federico Javier Santander Mereles

Sydney van Hooijdonk

Przewaga jedenastki Bologna FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Empoli FC w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.