• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Empoli FC - AC Milan 2-2. Bramka Zielińskiego

Empoli FC z Polakami w składzie zremisowało 2-2 (1-1) z Milanem. Jedną z bramek dla Empoli zdobył reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Goście wyszli na prowadzenie już w ósmej minucie zawodów. Po podaniu Luki Antonellego z głębi pola, oko w oko z Łukaszem Skorupskim stanął Carlos Bacca. Kolumbijczyk nie pomylił się i pewnie wpakował piłkę do bramki.

Do wyrównania, w 32. minucie doprowadził Piotr Zieliński. Polak podłączył się do akcji prawym skrzydłem i wykorzystał dobre podanie od byłego piłkarza Milanu Riccardo Saponary. Polski pomocnik skierował piłkę do bramki pomiędzy nogami 16-letniego bramkarza gości Gianluigiego Donnarummy.

Wynik nie zmienił się, ale tylko do przerwy. Już w 48. minucie, Milan ponownie objął prowadzenie. Po serii błędów obrońców Empoli, w sytuacji bramkowej znalazł się Giacomo Bonaventura. Włoch nie miał problemów z pokonaniem Skorupskiego.

Empoli nie złożyło jednak broni. W 61. minucie piłkę w pole karne pod nogi Manuel Pucciarelli zagrał Marcel Buchel. Donnarumma poradził sobie ze strzałem pierwszego z nich, ale do odbitej piłki dopadł Massimo Maccarone, który ponownie doprowadził do remisu.

Serie A - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Podział punktów pozwolił Milanowi utrzymać punkt przewagi nad Empoli w tabeli Serie A. "Rossoneri" zajmują szóste miejsce w ligowej klasyfikacji, a Empoli jest ósme. Na niedzielę zaplanowano spotkanie kolejki, w którym Juventus Turyn zmierzy się z Romą.

Za tydzień Empoli zagra na wyjeździe z Napoli, a Milan podejmie na San Siro Inter Mediolan w derbach stolicy Lombardii.

Dowiedz się więcej na temat: Empoli FC | Łukasz Skorupski | Piotr Zieliński | AC Milan