• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

El. Euro 2020: Włochy - Armenia 9-1 w grupie J

Włosi zakończyli eliminacje Euro 2020 z kompletem punktów. Podopieczni Roberta Mancicniego wygrali wszystkie 10 meczów, w poniedziałek rozbijając Armenię aż 9-1 w Palermo.

10. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-18 20:45 | Stadion: Stadio Renzo Barbera | Widzów: 27752 | Arbiter: Tiago Martins
E. Babayan 79'

Włosi bardzo szybko ustawili sobie to spotkanie. W ósmej minucie dośrodkował Federico Chiesa, a Ciro Immobile uderzeniem głową posłał piłkę do siatki.

Nie minęło nawet 60 sekund, gdy napastnik Lazio Rzym wyłożył piłkę Nicolo Zaniolo, a 20-letni pomocnik Romy w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali, strzelając pierwszego gola dla reprezentacji Włoch w piątym występie.

Po 29 minutach było już 3-0. Tym razem Nicolò Barella wykorzystał podanie Leonarda Bonucciego i w sytuacji sam na sam wygrał pojedynek z Aramem Hajrapetjanem.

Cztery minuty później reprezentacja Italii strzeliła czwartego gola. Zaniolo podał prostopadle do Immobile, który minął bramkarza Armenii i trafił po raz drugi w poniedziałek do siatki.

W 64. minucie zrobiło się 5-0. Po szybkiej wymianie piłki przed polem karnym, Zaniolo przymierzył sprzed linii 16. metra.

To nie był jednak koniec festiwalu bramkowego. W 72. minucie w zamieszaniu Alessio Romagnoli został nabity przez rywala i trafił do siatki. Trzy minuty później Jorginho pewnie wykorzystał rzut karny. Natomiast w 77. minucie Riccardo Orsolini celną "główką" zamknął dośrodkowanie Chiesy. Dla napastnika FC Bologna był to pierwszy gol w kadrze zdobyty od razu w debiucie.

Armenia potrafiła strzelić honorowego gola. W 79. minucie Edgar Babajan z dystansu zaskoczył Alexa Mereta, który chwilę wcześniej zastąpił w bramce Salvatore Sirigu.

Dwie minuty później wynik spotkania ustalił Chiesa, wykorzystując dośrodkowanie Orsoliniego. Po raz pierwszy siedmiu zawodników trafiło do siatki w jednym meczu reprezentacji Italii.

Włosi ostatni raz tak wiele bramek zdobyli w 1948 roku, pokonując w 1/8 finału igrzysk olimpijskich Stany Zjednoczone 9-0. W sumie podopieczni Manciniego odnieśli 11. zwycięstwo z rzędu, przedłużając rekordową serię.

Z kolei dla Armenii to najwyższa porażka w historii.

André Calisir
69′ Leonardo Bonucci
Artak Edigarjan82′
Giovanni Di Lorenzo
Hovhannes Hambardzumyan
 72′ Alessio Romagnoli
Warazdat Harojan34′
 9′, 64′ Nicolo Zaniolo
Hayk Ishkhanyan69′
 29′ 46′ Nicolò Barella
Edgar Babayan  79′
 75′ (k.) Luiz Frello Jorginho
Artak Grigoryan60′
Sandro Tonali
Kamo Howhannisjan
 8′, 33′ Ciro Immobile
Aleksandr Karapetyan
 81′ Federico Chiesa
Tigran Barseghyan
Gianluigi Donnarumma
Arsen Beglarjan
77′ Alex Meret
Gevorg Kasparov
Francesco Acerbi
Artur Danielyan
Alessandro Florenzi
Gegham Harutjunjan
69′ Armando Izzo
Erik Vardanyan
46′  77′ Riccardo Orsolini