• 6 .Atalanta Bergamo (9 pkt.)
  • 7 .Sampdoria Genua (9 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (8 pkt.)

Dwunaste z rzędu zwycięstwo Juventusu Turyn

Piłkarze Juventusu w 20. kolejce włoskiej ekstraklasy odnieśli 18. w sezonie, a 12. z rzędu zwycięstwo. W Turynie pokonali Sampdorię Genua 4-2 i utrzymali ośmiopunktową przewagę na drugą w tabeli Romą. W ekipie gości przez 69 minut grał Paweł Wszołek.

Lider ostatnie punkty w Serie A stracił 20 października, kiedy uległ na wyjeździe Fiorentinie 2-4. Później rozpoczął serię zwycięstw, a od soboty ich licznik wskazuje już 12.

Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 18. minucie Chilijczyk Arturo Vidal, który jeszcze krótko przed przerwą wykorzystał rzut karny. To jego dziewiąte i dziesiąte trafienie w sezonie.

Na listę strzelców wpisali się po stronie Juve również Hiszpan Fernando Llorente i Francuz Paul Pogba. Gole dla Sampdorii zdobyli Andrea Barzagli, który skierował piłkę do własnej bramki, oraz Manolo Gabbiadini.

Wszołek po raz kolejny znalazł się w podstawowej jedenastce zespołu z Genui. W 69. minucie zmienił go Gianluca Sansone. Bartosz Salamon całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Piłkarze trenera Antonio Conte w 20 ligowych występach wywalczyli 55 pkt. W tabeli o osiem wyprzedzają Romę, która w sobotę wygrała z Livorno 3-0. Łukasz Skorupski był rezerwowym bramkarzem rzymian.