• 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Dwa gole Kamil Glika w Serie A

Kamil Glik zdobył dwa gole dla Torino, a jego drużyna pokonała Genoę 2-1 w meczu 16. kolejki włoskiej Serie A. To trzecie i czwarte ligowe trafienie obrońcy reprezentacji Polski w tym sezonie.

Drużyna z Turynu przegrywała po pierwszej połowie 0-1 po golu Hiszpana Iago Falque. Po przerwie w roli głównej wystąpił jednak Glik, który dwukrotnie uderzeniami głową pokonał bramkarza gości.

Najpierw, w 52. minucie, wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Szweda Alexandra Farneruda, a w 63. zachował się najczujniej w zamieszaniu po rzucie rożnym, kierując do siatki piłkę odbitą przez Eugenio Lamannę.

Łącznie w Serie A 26-letni zawodnik zdobył dotychczas siedem bramek, ale obecny sezon jest najlepszy pod względem skuteczności.

Torino w niedzielę zwyciężyło po sześciu spotkaniach bez wygranej i awansowało na 13. pozycję w tabeli. Genoa z kolei doznała drugiej porażki z rzędu.