Reklama

Reklama

  • 1 .SSC Napoli (32 pkt.)
  • 2 .AC Milan (32 pkt.)
  • 3 .Inter Mediolan (28 pkt.)
  • 4 .Atalanta Bergamo (25 pkt.)
  • 5 .AS Roma (22 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Donnarumma we łzach po transparencie kibiców AC Milan

Kibice AC Milan ostrym transparentem zakomunikowali bramkarzowi Gianluigiemu Donnarummie, że nie jest on mile widziany w klubie. Bramkarz uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na swojej pozycji. Mediolańczycy długo negocjowali z nim podpisanie kontraktu, ale fanów rozzłościło, że Donnarumma miał poprosić o anulowanie parafowanej 11 lipca tego roku umowy.

"Psychologiczna przemoc, bo dostałeś 6 mln euro za sezon i wzięli twojego brata-pasożyta? Czas odejść... nasza cierpliwość się skończyła!" - tej treści wiadomość do 18-letniego Donnarumy wywiesili kibice Milanu w trakcie wygranego 3-0 przez ich drużynę meczu przeciwko Veronie w Pucharze Włoch w środę.

To reakcja na informacje, jakie ukazały się dzień wcześniej w "La Gazzetcie dello Sport", która napisała, że bramkarz poprosił agenta o "anulowanie" podpisanego latem kontraktu. Donnarumma miał stwierdzić, że został do tego zmuszony.

Reklama

Jeszcze w czerwcu rzeczywiście wydawało się, że utalentowany golkiper wyprowadzi się z Mediolanu. Poinformowano bowiem o tym, że Donnarumma nowego kontraktu nie podpisze. Doszło jednak do zaskakującego zwrotu akcji. Podobno młody gracz uwarunkował pozostanie w zespole od podpisania przez klub umowy z jego starszym bratem. I Antonio Donnarumma został ponownie zawodnikiem Milanu. Wcześniej bronił klubowych barw w latach 2009-2012.

Atmosfera na meczu z Veroną udzieliła się młodemu Donnarummie, który rozkleił się na boisku i w szatni, co widać na nagraniach. Kolegę starał się pocieszyć weteran Leonardo Bonucci, ale też trener Gennaro Gattuso.

Przed podpisaniem nowej umowy zachodnie media spekulowały o tym, że zatrudnieniem nastolatka, który jest drugim najmłodszym debiutantem w historii Serie A, zainteresowane są ekipy Realu Madryt i Paris Saint Germain. W pierwszym zespole AC Milan Donnarumma zadebiutował w wieku 16 lat i 242 dni.

"Jest pewien gentleman..."

Dyrektor sportowy Milanu Massimiliano Mirabelli bronił zawodnika, ale zastrzegł, że ten musi "błagać" o to, by mógł odejść, bo jego kontrakt jest ważny do 2021 roku.

- Rozumiemy rozczarowanie fanów, ale powinni gwizdać na rywali, a nie na swojego gracza. Gigio nie jest wszystkiemu winny i musimy go wspierać, bo jest częścią dziedzictwa klubu. Musimy go chronić. Wiemy, skąd wszystko się bierze. Mamy nadzieję, że szybko rozwiążemy sytuację - stwierdził.

Donnarumma jest w stajni Mino Raioli, jednego z tzw. piłkarskich superagentów. Prawdopodobnie klub jest skonfliktowany z przedstawicielem zawodnika. Mirabelli dał bowiem do zrozumienia, że Raiola nie jest w tym momencie partnerem do rozmowy dla Milanu.

- Być może jest pewien gentleman, który chciałby coś zorganizować, ale przede wszystkim patrzymy na interes Milanu. Nie damy się trzymać za gardło. Nie mam zaplanowanego spotkania z Raiolą. Piłkarz ma ważny kontrakt i nie mam o czym rozmawiać z Raiolą.

- Jeśli piłkarz chce odejść, to musi nas błagać, ale ja z nim rozmawiałem i on o to nigdy nie prosił. On kocha Milan. Będziemy chronić Gigio przed pewnym gentlemanem, który chce skrzywdzić nasz klub. Pewnego dnia Gigio zrozumie, co jest tak naprawdę dobre, a co złe. Jest pewien gentleman, który raczej uchodzi za showmana i nic więcej. Moglibyśmy go wyśmiać, ale nie zamierzamy mu nic puścić płazem - zagroził Massimiliano Mirabelli.

kip

Puchar Włoch: wyniki, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama