Reklama

Reklama

Domagoj Vida w kręgu zainteresowań AC Milan

Już podczas najbliższego okna transferowego kluby będą mogły powalczyć o solidnego obrońcę. Z końcem grudnia tego roku Domagoj Vida pożegna się z Dynamem Kijów. Chorwatowi wkrótce wygasa kontrakt. W kolejce po niego ustawiło się już kilka klubów z AC Milan na czele.

28-letni Vida w drużynie z Kijowa występuje od 2013 roku. Dinamo Zagrzeb zarobiło wtedy na nim 6 milionów euro. Niemal pewne jest to, że niedługo reprezentant Chorwacji będzie musiał zmienić klub, gdyż do tej pory nie przedłużył wygasającej z końcem grudnia umowy z Dynamem.

Jako że w styczniu będzie on dostępny na zasadzie wolnego transferu, dla wielu klubów może się okazać solidnym wzmocnieniem. Na uwagę zasługuje szczególnie uniwersalność Vidy. Może on bowiem występować na każdej pozycji w obronie. To wielki atut.

Reklama

Największe zainteresowanie Vidą wydaje się wykazywać Milan. Pomimo szumnych zapowiedzi włączenia się znów do walki o mistrzostwo Serie A, klub z Mediolanu plasuje się dopiero na siódmym miejscu. Zimowe roszady w składzie są raczej nieuniknione.

Oprócz Milanu sprawie transferu Vidy dokładnie przygląda się również Everton. Tutaj kwestia ewentualnego nawiązania kontaktu z Chorwatem jest związana z wyborem nowego menedżera "The Toffees".

Vida ma za sobą 51 występów w reprezentacji Chorwacji. Jest wychowankiem NK Osijek, który oprócz gry w Dynamie Kijów i Dinamie Zagrzeb zaliczył także epizod w Bayerze Leverkusen.

MAK

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy