Reklama

Reklama

Dodatkowy mecz o tytuł w przypadku remisu punktowego

Jeśli w rywalizacji o mistrzostwo Włoch dwie drużyny zakończą sezon z jednakową liczbą punktów, o tytule zdecyduje dodatkowy mecz pomiędzy nimi - zdecydowała Włoska Federacja Piłkarska (FIGC). To pierwsze takie rozwiązanie w Europie.

FIGC poinformowała w oświadczeniu, że odpowiedni zapis w regulaminie przegłosowano podczas zgromadzenia. Przepis został przedyskutowany z klubami Serie A wcześniej w czerwcu.

Jeśli ten dodatkowy mecz zakończy się remisem, wówczas nie będzie dogrywki, tylko od razu odbędzie się konkurs rzutów karnych, który wyłoni mistrza kraju.

Serie A. Takie rozwiązanie już było we Włoszech

Takie rozwiązanie zastosowano już raz w historii piłkarskich rozgrywek w Italii: w 1964 roku Bologna pokonała w Rzymie Inter Mediolan 2-0.

W innych europejskich ligach o kolejności w tabeli w przypadku remisu punktowego decydują albo wyniki bezpośrednich spotkań, albo bilans goli. We Włoszech w ostatnich latach pierwszeństwo miał ten pierwszy przepis.

Reklama

W minionym sezonie tytuł wywalczył AC Milan, który zakończył rozgrywki z dwoma punktami przewagi nad lokalnym rywalem - Interem. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL