• 6 .SSC Napoli (39 pkt.)
  • 7 .AC Milan (36 pkt.)
  • 8 .Verona FC (35 pkt.)

Derby w Serie A: AC Milan - Inter Mediolan 3-0

AC Milan pokonał Inter Mediolan 3-0 w derbach rozegranych w 22. kolejce Serie A. Goście zmarnowali rzut karny przy stanie 0-1, a po chwili stracili kolejne dwa gole.

Serie A - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Inter powinien objąć prowadzenie w 7. minucie, lecz kapitalną  okazję zmarnował Eder. Po chwili Gianluigi Donnarumma obronił  groźny strzał Marcelo Brozovicia. Milan próbował szybko odpowiedzieć, ale strzały z dystansu nie przyniosły efektu.

W 35. minucie idealnie z prawego skrzydła dośrodkował Keisuke Honda, a Alex głową pokonał Samira Handanovicza.

Pięć minut po przerwie Eder padł w polu karnym po starciu z bramkarzem Milanu i goście domagali się od arbitra "jedenastki", ale niczego nie wskórali. Na dodatek trener Roberto Mancini za karę musiał opuścić ławkę Interu.

W 69. minucie Gianluigi Donnarumma kapitalnie obronił strzał Mauro Icardiego, ale sędzia odgwizdał rzut karny dla Interu, bo Alex w nieczysty sposób próbował powstrzymać rywala. Sytuacja bardzo dyskusyjna. Icardi trafił jednak w słupek!

Zamiast 1-1 już po chwili było 2-0 dla Milanu, bo Carlos Bacca wykorzystał podanie M'Baye Nianga. Cztery minuty później Davide Santon stracił piłkę w pobliżu własnego pola karnego i Niang podwyższył na 3-0.

AC Milan - Inter Mediolan 3-0 (1-0)