• 6 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (15 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (14 pkt.)

Derby Turynu: Torino - Juventus 0-1

Piłkarze Torino, z Kamilem Glikiem w roli kapitana, przegrali z Juventusem 0-1 w derbach Turynu, rozegranych w ramach 6. kolejki Serie A. Juventus był lepszy, ale gola strzelił ze spalonego.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

Jak na derby przystało, na murawie rozgorzała twarda walka, często na pograniczu faulu. Oba zespoły miały problemy z wypracowaniem sytuacji strzeleckich. W pierwszej części gospodarzom nie udało się oddać celnego strzału, a Juventus miał jedynie dwie takie próby.

Po zmianie stron zaczęła rosnąć przewaga faworytów. W 51. minucie Juventus rozegrał ładną akcję i po kapitalnym podaniu Carlosa Teveza przed szansą stanął Sebastian Giovinco, lecz Daniele Padelli pokazał klasę broniąc strzał w sytuacji sam na sam.

Trzy minuty później mistrzowie Włoch objęli prowadzenie zaskakując rywali po rzucie rożnym. Carlos Tevez trafił w poprzeczkę, a futbolówkę dobił do siatki Paul Pogba i sędzia pokazał na środek boiska, choć Argentyńczyk był na spalonym.

Torino FC - Juventus Turyn 0-1 (0-0)

Bramka - 0-1 Paul Pogba (54.).