• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Ćwierćfinał Pucharu Włoch: AC Milan - Udinese 1-2

Piłkarze Udinese Calcio pokonali na wyjeździe AC Milan 2-1 w meczu 1/4 finału Pucharu Włoch i awansowali do półfinału. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Urugwajczyk Nicolas Lopez.

Puchar Włoch - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Milan odpadł z Coppa Italia i teraz będzie mu niesamowicie trudno wywalczyć awans do europejskich pucharów.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w siódmej minucie po trafieniu Maria Balotellego. Przed przerwą do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Kolumbijczyk Luis Muriel.

Piotr Zieliński (Udinese) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

We wtorek Roma pokonała u siebie Juventus Turyn 1-0. Gola w 79. minucie zdobył reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho.

To pierwsza od trzech miesięcy porażka gości w krajowej rywalizacji.

W czwartek Fiorentina, której zawodnikiem jest Rafał Wolski, podejmie Sienę, a w następną środę Napoli zmierzy się z Lazio.