• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Crotone - US Sassuolo 1-2 w meczu 22. kolejki Serie A. Porażka drużyny Recy

Crotone nie dało rady postawić się wyżej notowanemu Sassuolo i przegrało 1-2. Spotkanie w barwach gospodarzy rozpoczął Arkadiusz Reca, lecz został zmieniony w 73. minucie.

Beniaminek z Crotone nie notuje ostatnio dobrej passy. Ekipa z południa Włoch przegrała w trzech ostatnich starciach z rzędu i również dziś nie poradziła sobie z Sassuolo.

Po jednej kolejce absencji, do pierwszego składu gospodarzy powrócił Arkadiusz Reca. Polski zawodnik dał o sobie znać i rozpoczął akcję bramkową dla Crotone.

Pierwsi w tym starciu do siatki trafili jednak gracze Sassuolo. W 15. minucie spotkania Domenico Berardi złamał akcję do środka i oddał strzał z okolic linii końcowej pola karnego. Futbolówka sunęła po murawie, by po chwili zatrzepotać się w siatce.

Gospodarze nie dali się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i szybko udało im się doprowadzić do wyrównania. Reca rozpoczął akcję Crotone i zagrał do Adama Ounasa. Algierczyk ruszył w kierunku bramki rywali, wymanewrował defensywę Sassuolo i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Samuel Di Carmine zdobył gola, lecz po interwencji systemu VAR, sędzia zmienił decyzję i anulował bramkę. Wszystko z powodu wcześniejszego przewinienia.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Druga część gry rozpoczęła się natomiast o wiele lepiej dla graczy gości. W 49. minucie Vladimir Golemić w nieprzepisowy sposób zatrzymał Manuela Locatellego we własnym polu karnym i sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Francesco Caputo i zamienił stały fragment gry na gola.

Francesco Magnanelli72′
73′ Arkadiusz Reca
Domenico Berardi  14′ 88′
Niccolò Zanellato
Filip Djuricić
66′ Jacopo Petriccione
Manuel Locatelli
73′ Samuel Di Carmine
Maxime Lopez62′
 26′ 88′ Adam Ounas
Giorgos Kiriakopoulos
88′ Andrea Rispoli
Hamed Junior Traorè62′
66′ 80′ Miloš Vulić
Gregoire Defrel72′
Denis Mihai Drăguş
Lukasz Haraslin
73′ Emmanuel Rivière
Brain Oddei
73′ Simeon Tochukwu Nwankwo