• 5 .Empoli FC (0 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Crotone - Inter Mediolan. Mistrzostwo coraz bliżej! Kontuzja reprezentanta Polski

Piłkarze Interu Mediolan po wyjazdowym zwycięstwie nad Crotone 2-0 mogą zacząć przyjmować gratulacje za zdobycie tytułu mistrza Włoch. Oficjalnie przełamanie dziewięcioletniej hegemonii Juventusu Turyn może nastąpić już w niedzielę.

Inter, który na 19. w historii "scudetto" czeka od 2010 roku, w sobotę spełnił jeden z dwóch warunków, by w ten weekend świętować mistrzostwo - pokonał zamykające tabelę Crotone.

Ekipa beniaminka, która w sobotę straciła szanse na utrzymanie, długo stawiała zacięty opór, choć dwukrotnie w pierwszej połowie - po strzałach Romelu Lukaku i Lautaro Martineza - ratował ją słupek. W 69. minucie prowadzenie gościom dał Christian Eriksen. Duński rezerwowy, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej, płaskim strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza miejscowych. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Marokańczyk Achraf Hakimi.

W podstawowej jedenastce zespołu gospodarzy spotkanie rozpoczął Arkadiusz Reca, ale w 38. minuty musiał opuścić plac gry. Jak podała "La Gazzetta dello Sport" powodem zmiany był uraz mięśniowy reprezentanta Polski.

Inter bliski mistrzostwa! Kontuzja Arkadiusza Recy

"Nerazzurri" odnieśli 25. zwycięstwo w sezonie i wobec tylko dwóch porażek (ostatnia 6 stycznia) z dorobkiem 82 punktów wyraźnie prowadzą w tabeli. Mają obecnie 14 punktów przewagi nad Atalantą, która w niedzielę zagra na wyjeździe z ósmym w tabeli Sassuolo, które wygrało cztery poprzednie spotkania. Jeśli ekipa z Bergamo, która w poprzednich siedmiu kolejkach straciła tylko dwa punkty, nie wygra, to piłkarze i kibice Interu będą mogli świętować zdobycie mistrzostwa. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu przewaga mediolańczyków będzie w takim przypadku wynosić co najmniej 13 punktów.

- Drużyna trenera Antonio Conte wzięła to, po co przyjechała do Crotone. Scudetto już niemal pewne, brakuje może centymetra. Teraz tylko matematyka - wystarczy, że Atalanta straci punkt w niedzielę i wszystko będzie rozstrzygnięte - podsumował największy sportowy dziennik Italii.

Od 2012 roku w Serie A triumfował nieprzerwanie Juventus Turyn. Zespół Wojciecha Szczęsnego jest czwarty z 66 pkt, ale jeszcze w sobotę może stracić to miejsce na rzecz mającego taki sam dorobek Milanu, który od 20.45 grać będzie z otwierającym strefę spadkową Benevento Kamila Glika.

Pozostałe mecze 34. kolejki w niedzielę i poniedziałek.

Achraf Hakimi Mouh  90′
66′ Ahmed Benali
Matteo Darmian66′
38′ Arkadiusz Reca
Stefano Sensi65′
46′ Luca Cigarini
Marcelo Brozović38′
72′ Adam Ounas
Ionuț Andrei Radu
38′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Christian Eriksen65′  69′ 90′
46′ Eduardo Henrique da Silva
Roberto Gagliardini
Jacopo Petriccione
Ivan Periszić66′
Luis Rojas Zamora
Matias Vecino
66′ Miloš Vulić
Andrea Pinamonti
Niccolò Zanellato
Alexis Sanchez65′
72′ 72′ Emmanuel Rivière