• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Crotone - Benevento 4-1 w meczu 18. kolejki Serie A. Samobójcze trafienie Glika

Co to był za mecz! Po bardzo intensywnym starciu Crotone pokonało Benevento 4-1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik, jednak pechowo zaliczył samobójcze trafienie.

Mecz pomiędzy Crotone a Benevento mogło być kolejnym "polskim" starciem w obecnej kolejce Serie A. Ze względu na przekroczony limit żółtych kartek Arkadiusz Reca nie mógł jednak wystąpić w barwach gospodarzy.

W roli kapitana Benevento na boisku pojawił się natomiast Kamil Glik. Reprezentant Polski zapewne nie będzie dobrze wspomniał tego spotkania, bowiem już w 4. minucie pechowo skierował futbolówkę do własnej bramki.

Pedro Pereira popędził prawą stroną boiska i dograł w pole karne. Pędząca piłka otarła się o głowę interweniującego defensora i po chwili zatrzepotała się w siatce.

Piłkarze ekipy gości błyskawicznie ruszyli do ataku, jednak będący w niezłej sytuacji Alessandro Tuia nie zdołał oddać strzału. Zdecydowanym wślizgiem zatrzymał go jeden z obrońców Crotone. Sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Niespełna minutę później drużyna z Benewentu ponownie doszła do głosu. Marco Sau uderzył piłkę z okolic 11. metra, a dobrą interwencją poza boisko wybił ją Koffi Djidji. Niewykorzystana okazja zemściła się bardzo szybko.

W 29. minucie drużyna z Kalabrii ponownie groźniej zaatakowała. Po składnej akcji Glik wślizgiem wybił piłkę spod nóg Milosa Vulicia, jednak dopadł do niej Simy i z najbliższej odległości wbił ją do bramki.

Gospodarze byli bardzo skuteczni i pewnie wykorzystywali swoje okazje. Tego samego nie można było natomiast powiedzieć o Benevento. Przed zakończeniem pierwszej połowy Roberto Insigne nie zdołał pokonać Aleksa Cordaza w sytuacji sam na sam, a niecelna okazała się również "dobitka" Gianluci Lapaduli.

Druga część gry o wiele lepiej rozpoczęła się dla dobrze spisujących się dziś gospodarzy. Emmanuel Riviere otrzymał piłkę po dobrym podaniu Pereiry i dograł w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Simy, zgubił asystę Federico Barby i wślizgiem umieścił futbolówkę w siatce.

Po wczorajszej słabej sobocie z Serie A, piłkarze najwyraźniej wzięli sobie za cel poprawić nadszarpnięty wizerunek ofensywny ligi włoskiej i po niespełna dwóch minutach Perparim Hetemaj popisał się niezwykle efektownym uderzeniem z powietrza. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, ale - równie efektownie - interweniował Cordaz i zatrzymał uderzenie gracza Benevento.

Crotone nie dało się jednak zepchnąć do defensywy. W 65. minucie Vulić otrzymał dobre podanie od Simiego, ruszył w kierunku bramki i oddał strzał zza pola karnego. Lorenzo Montipo wyciągnął się jak mógł, lecz futbolówka i tak znalazła drogę do bramki.

Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

Goście mocniej zaatakowali dopiero w samej końcówce meczu. Iago Falque huknął zza pola karnego, piłka odbiła się od Djidjiego i wpadła do bramki.

Pozostałe spotkania

W drugim meczu rozgrywanym w tym samym Sassuolo niespodziewanie zremisowało z Parmą 1-1. Glik nie był natomiast jedynym polskim defensorem, który zdobył samobójczą bramkę.

Podobną pechową interwencję zaliczył również Paweł Jaroszyński w spotkaniu Serie B.

Kamil Glik 4′ (samob.)
80′ Andrea Rispoli
Federico Barba71′
84′ Niccolò Zanellato
Bryan Dabo83′
80′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Roberto Insigne29′ 40′
 65′ 80′ Miloš Vulić
Marco Sau65′ 65′
87′ Junior Messias
Perparim Hetemaj
 29′, 54′ Simeon Tochukwu Nwankwo
Artur Ionita44′ 65′
70′ Emmanuel Rivière
Luca Caldirola75′
80′ Sebastiano Luperto
Daam Foulon
80′ Antonio Mazzotta
Christian Maggio
Massimiliano Mignogna
Christian Pastina
Giovanni Crociata
Abdallah Basit
70′ Eduardo Henrique da Silva
Andrés Felipe Tello Muñoz65′
80′ Jacopo Petriccione
Benito Nicolas Viola
Antonio Ranieri
Gianluca Caprari40′
84′ Luis Rojas Zamora