Reklama

Reklama

  • 1 .SSC Napoli (15 pkt.)
  • 2 .Inter Mediolan (13 pkt.)
  • 3 .AC Milan (13 pkt.)
  • 4 .AS Roma (12 pkt.)
  • 5 .Atalanta Bergamo (10 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (9 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (8 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (8 pkt.)

Co dalej z Arkadiuszem Recą? Ma w czym wybierać

Według francuskich mediów Arkadiusz Reca najprawdopodobniej już w obecnym okienku transferowym zmieni klub. Reprezentantem Polski mają interesować się włoska Spezia i francuski RC Strasbourg.

Poprzedni sezon Arkadiusz Reca spędził na wypożyczeniu w Crotone, które nie zdołało się jednak utrzymać w Serie A. Kartę piłkarza posiada obecnie Atalanta Bergamo i jak zgodnie informują włoskie i francuskie media, zawodnik w czasie obecnego okienka transferowego ma zmienić klub. 

Wcześniej sporo mówiło się o zainteresowaniu Recą ze strony Spezii. Ekipa z Ligurii utrzymała się na najwyższym poziomie rozgrywkowym na Półwyspie Apenińskim i sporo optymizmu wśród kibiców pojawiło się po zatrudnieniu Thaigo Motty w roli szkoleniowca. 

Klub bardzo szybko został jednak ukarany czteroletnim zakazem transferowym, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2020 roku (również zostało nałożone 500 tysięcy euro kary). Spezia ma zatem bardzo małe czasu na ewentualne poważniejsze wzmocnienia.   

Spezia została ukarana za nieprawidłowości w transferach piłkarzy poniżej 18. roku życia i również podczas prób obchodzenia prawa imigracyjnego w przypadku zawodników z Nigerii. 

Co wybierze Arkadiusz Reca? Defensor znajduje się na celowniku Spezii i RC Strasburg

Reklama

Tokio 2020 - bądź z nami na igrzyskach olimpijskich! Sprawdź

Jak twierdzi portal "le10sport.com" wyżej opisaną sytuację chciała wykorzystać francuska ekipa RC Strasburg i pozyskać piłkarza, zanim na taki ruch zdecydowałaby się postawiona pod ścianą Spezia. 

Francuski portal twierdzi, że reprezentant Polski miałby kosztować 3,5 miliona euro i jest to kwota satysfakcjonująca Atalantę. Reca ma jednak preferować pozostanie w Serie A. 

Gdyby francuski klub przekonał Recę do transferu to zagrałby on w klubie z Dolnego Renu razem z Karolem Filą. 23-latek dołączył do RC Strasbourg na początku lipca obecnego roku

Karol Fila już zrobił show w RC Strasbourg - Zobacz więcej!

PA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje