Chievo Werona - AS Roma 0-3. Grał Mariusz Stępiński

AS Roma nie dała żadnych szans Chievo Werona i wygrała 3-0 wyjazdowy mecz 23. kolejki Serie A. Mariusz Stępiński rozegrał całe spotkanie w ataku gospodarzy, a obrońca Paweł Jaroszyński oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Serie A - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Stępiński już w 3. minucie stanął przed szansą, ale zanim zdążył złożyć się do strzału, skutecznie barkiem zaatakował go Federico Fazio.

Faworyci szybko objęli prowadzenie. W 9. minucie Stephan El Shaarawy nie dał się zablokować obrońcom i efektownym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Chievo.

Dziewięć minut później rzymianie zdobyli drugą bramkę. Edin Dżeko z zadziwiającą łatwością prostym zwodem ograł Perparima Hetemaja i Stefano Sorrentino znów skapitulował po strzale z dość ostrego kąta.

Bramkarz Romy - Antonio Mirante zaliczył udaną interwencję w 24. minucie po strzale Filipa Djordjevicia. Ataki gospodarzy były coraz groźniejsze i w 32. minucie Djordjević był bardzo bliski zdobycia kontaktowej bramki, ale Mirante kapitalnie obronił. Serb próbował zaskoczyć bramkarza także w 35. minucie, ale spudłował po podaniu Stępińskiego.

Rzymianie zaskoczyli rywali kontrą w 51. minucie i Aleksandar Kolarov podwyższył na 3-0 - Sorrentino przepuścił piłkę pod rękami.

Zwycięstwo Romy byłoby okazalsze, ale Dżeko trafił w poprzeczkę (77. minuta), a El Shaarawy w słupek (83.).