Cagliari - Chievo 2-1. Gol Mariusz Stępińskiego

Cagliari Calcio pokonało 2-1 Chievo Weronę w meczu 10. kolejki Serie A. Bramkę dla gości zdobył Mariusz Stępiński, który rozegrał cały mecz. Jego klubowy kolega, Paweł Jaroszyński, został zmieniony w 79. minucie.

Serie A: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Cagliari szybko wyszło na prowadzenie, gdy w 15. minucie Leonardo Pavoletti zdobył bramkę po rzucie rożnym. Na początku drugiej połowy na 2-0 cudownym strzałem z dystansu podwyższył Lucas Castro.

Niewiele ponad 10 minut przed końcem spotkania honorowego gola dla Chievo strzelił Mariusz Stępiński. Polski napastnik wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i strzałem głową pokonał golkipera Cagliari.

Snajper Chievo rozegrał cały mecz. Z kolei Paweł Jaroszyński, grający jako lewy wahadłowy, został zmieniony w 81. minucie.

Chievo po 10. kolejkach jest w fatalnej sytuacji. Drużyna została przed sezonem ukarana odjęciem trzech punktów, a dotychczas nie wygrała jeszcze ani razu, remisując tylko dwukrotnie. Wobec tego zajmuje ostatnie miejsce z... ujemnym dorobkiem punktowym.

Cagliari Calcio - Chievo Verona 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Pavoletti (15.), 2-0 Castro (59.), 2-1 Stępiński (79.).