• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Cagliari Calcio - US Palermo 2-1. Cały mecz Thiago Cionka

Piłkarze Cagliari Calcio pokonali US Palermo 2-1 w meczu kończącym 11. kolejkę Serie A.

Serie A - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Całe spotkanie w obronie ekipy z Sycylii rozegrał reprezentant Polski - Thiago Cionek. Z kolei obrońca Cagliari - Bartosz Salamon oglądał mecz z ławki rezerwowych.

W pierwszej połowie niewiele było ciekawych akcji i groźnych sytuacji podbramkowych. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce (55 procent czasu gry), jednak oddali tylko jeden celny strzał.

W drugiej części na miano bohatera zapracował Daniele Dessena, który strzelił dwie bramki. W 53. minucie huknął z woleja tuż przy słupku po tym, jak Robin Quaison nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu z lewej strony.

Dziewięć minut później gospodarze przeprowadzili szybką akcję na prawym skrzydle, Marco Sau podał w pole karne, Cionek nie przeciął podania i Dessena pewnie wpakował piłkę do bramki.

Nadzieje gości odżyły, gdy w 79. minucie Ilija Nestorovski zamienił na kontaktowego gola kapitalne dośrodkowanie Andrei Rispolego. Na więcej jednak piłkarzy Palermo nie było już stać i ponieśli siódmą porażkę. Po 11. kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Cagliari Calcio - US Palermo 2-1 (0-0)

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Serie A | Cagliari Calcio | US Palermo | Thiago Cionek