• 6 .AS Roma (32 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (32 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (31 pkt.)

Cagliari Calcio - Torino FC 1-1 (0-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

W spotkaniu 16. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 6 grudnia, zespół Cagliari zremisował z Torino FC 1-1 (0-1). Mecz na Unipol Domus obejrzało 8 799 widzów.

A. Carboni 31' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków drużyna Torino FC wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dalberta Henriquego z Cagliari, a w 30. minucie Tommasa Pobegę z drużyny przeciwnej.

W 31. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cagliari Andrea Carboni. W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Sašy Lukiciowi z Torino FC.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Torino FC.

Na drugą połowę drużyna Torino FC wyszła w zmienionym składzie, za Tommasa Pobegę wszedł Daniele Baselli. W 48. minucie kartkę dostał Alessandro Buongiorno, piłkarz gości.

Zawodnicy Cagliari nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie wynik ustalił João Pedro. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luca Ceppitelli.

W 56. minucie Josip Brekalo został zastąpiony przez Dennisa Praeta. Trener Torino FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Simone Zazę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Arnaldo Sanabria. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Zimę z Torino FC, a w 59. minucie Martina Caceresa z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Cagliari postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Keitę Baldégo. Na boisko wszedł Leonardo Pavoletti, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 66. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Cagliari: Luca Ceppitelli, Alberto Grassi, Dalbert Henrique, na ich miejsce weszli: Diego Godin, Gaston Pereiro, Gabriele Zappa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alessandra Buongiorna, Temitaya Olaoluwy zajęli: Ricardo Rodriguez, Cristian Ansaldi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Vanja Milinković Savić
59′ Martin Caceres
David Zima57′
31′ (samob.) Andrea Carboni
Alessandro Buongiorno48′ 66′
78′ Luca Ceppitelli
Gleison Bremer Silva Nascimento
Raoul Bellanova
Saša Lukić34′
Nahitan Nandez
Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina87′
18′ 87′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Josip Brekalo56′
78′ Alberto Grassi
Marko Pjaca
Răzvan Gabriel Marin
Tommaso Pobega30′ 46′
63′ Keita Baldé Diao
Mërgim Vojvoda
 53′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Cristian Daniel Ansaldi87′
78′ Diego Godin
Armando Izzo
Charalampos Lykogiannis
Ricardo Rodriguez66′
87′ Gabriele Zappa
Daniele Baselli46′
Alessandro Deiola
Dennis Praet56′
Christian Gabriel Oliva Giménez
Tomás Eduardo Rincón Hernández
78′ Gaston Pereiro
Magnus Warming
Damir Ceter Valencia
Simone Zaza56′
63′ Leonardo Pavoletti

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Cagliari otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka Cagliari w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.