• 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Cagliari Calcio - Torino FC 0-1 (0-0). Liga włoska - 23. kolejka Serie A

W spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 19 lutego, drużyna Cagliari przegrała z Torino FC 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Sardegna Arena. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

Bremer 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 starć jedenastka Torino FC wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sašy Lukiciowi z Torino FC. Była to 26. minuta pojedynku.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreę Belottiego z Torino FC, a w 64. minucie Giovanniego Simeonego z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Cagliari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Alberto Cerri, a murawę opuścił Giovanni Simeone.

W 72. minucie kartką został ukarany Luca Ceppitelli, piłkarz Cagliari.

Dopiero pod koniec meczu Bremer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torino FC, strzelając gola w 76. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Rolando Mandragora.

Kibice Torino FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Federica Bonazzolego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Simone Zaza. W 79. minucie Saša Lukić zastąpił Daniele Basellego. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Gabriele Zappa z jedenastki gospodarzy.

Salvatore Sirigu
72′ 79′ Luca Ceppitelli
Wilfried Stephane Singo89′
88′ 89′ Gabriele Zappa
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Charalampos Lykogiannis
Saša Lukić26′ 79′
Răzvan Gabriel Marin
Cristian Daniel Ansaldi
79′ Radja Nainggolan
Rolando Mandragora
64′ 70′ Giovanni Pablo Simeone
Amer Gojak
89′ Joseph Alfred Duncan
Federico Bonazzoli78′
79′ Gaston Pereiro
Simone Verdi
Mattéo Tramoni

70′ Alberto Cerri

79′ Leonardo Pavoletti

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Cagliari, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna Cagliari w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.