• 6 .Lazio Rzym (21 pkt.)
  • 7 .ACF Fiorentina (21 pkt.)
  • 8 .Juventus Turyn (21 pkt.)

Cagliari Calcio - Sampdoria Genua 3-1 (1-0). Liga włoska - 8. kolejka Serie A

17 października na Unipol Domus odbyło się starcie 8. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Cagliari i Sampdorii. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cagliari 3-1. Na stadionie zasiadło 9 923 widzów.

8. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-17 12:30 | Stadion: Unipol Domus | Widzów: 9923 | Arbiter: Matteo Marchetti
M. Thorsby 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków drużyna Cagliari wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 16 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cagliari w czwartej minucie spotkania, gdy João Pedro strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Keita Baldé.

W 11. minucie Dalbert Henrique zastąpił Alessandra Deiolę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Andrea Carboni z drużyny gospodarzy. Była to 13. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cagliari.

Między 51. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 53. minucie Manolo Gabbiadini został zmieniony przez Francesca Caputa, co miało wzmocnić drużynę Sampdorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Godina na Lucę Ceppitellego.

Niedługo później trener Sampdorii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Kristoffera Askildsena. Na boisko wszedł Valerio Verre, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole Sampdorii doszło do zmiany. Nicola Murru wszedł za Tommasa Augella.

Drużyna Sampdorii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy trafił Martin Caceres.

Niedługo później Morten Thorsby wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sampdorii, strzelając gola w 82. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Francesco Caputo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cagliari: Kevinowi Strootmanowi w 86. minucie i Leonardowi Pavolettiemu w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w jedenastce Cagliari za Keity Baldégo wszedł Leonardo Pavoletti, a w zespole Sampdorii Bartosz Bereszyński zmienił Fabia Depaolego.

Drużyna Cagliari nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej czwartej minucie starcia João Pedro ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nahitan Nandez.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Emil Audero Mulyadi
 74′ Martin Caceres
Bartosz Bereszyński87′
58′ Diego Godin
Maya Yoshida59′
13′ Andrea Carboni
Morten Thorsby  82′ 51′
11′ Dalbert Henrique Chagas Estevão
Kristoffer Askildsen64′
86′ Kevin Strootman
Adrien Sebastian Silva
87′ Keita Baldé Diao
Manolo Gabbiadini53′
 4′, 90′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Alex Ferrari
58′ Luca Ceppitelli
Radu Matei Drăgușin
Gabriele Zappa
Nicola Murru64′
11′ 55′ Alessandro Deiola
Francesco Caputo53′
87′ 90′ Leonardo Pavoletti
Riccardo Ciervo

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Sampdorii pokazał dwie.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sampdorii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.