• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Cagliari Calcio - Genoa CFC 1893 0-1 (0-1). Liga włoska - 38. kolejka Serie A

W spotkaniu 38. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Cagliari przegrał z Genoa CFC 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na Sardegna Arena.

E. Shomurodov 15'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Genoa CFC wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz pięć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie za Radję Nainggolana wszedł Joseph Duncan.

Jedynego gola meczu strzelił Eldor Shomurodov dla zespołu Genoa CFC. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Nicolò Rovella.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Genoa CFC.

Na drugą połowę zespół Genoa CFC wyszedł w zmienionym składzie, za Marka Pjacę wszedł Yayah Kallon. Kibice Genoa CFC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valona Behramiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy. Murawę musiał opuścić Andrea Masiello.

Na murawie, jak to często zdarzało się Cagliari w tym sezonie, pojawił się Gabriele Zappa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Nahitana Nandeza. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 51. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Valon Behrami osłabiając drużynę Genoa CFC. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 51. minucie.

W doliczonej czwartej minucie meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Kevinowi Strootmanowi, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Alberto Paleari
46′ Nahitan Nandez
Edoardo Goldaniga
Daniele Rugani
Andrea Masiello46′
77′ Andrea Carboni
Cristian Zapata
79′ Charalampos Lykogiannis
Filippo Melegoni64′
Ragnar Klavan
Marko Pjaca46′
Răzvan Gabriel Marin
Kevin Strootman90′
10′ Radja Nainggolan
Davide Zappacosta90′
69′ Alessandro Deiola
Nicolò Rovella
69′ Alberto Cerri
Milan Badelj
46′ Gabriele Zappa
Valon Behrami46′ 51′ 83′
10′ Joseph Alfred Duncan
Manolo Portanova
69′ Gaston Pereiro
Ivan Radovanović86′
Mattéo Tramoni
Miha Zajc57′
Leonardo Pavoletti
Giuseppe Caso
69′ Giovanni Pablo Simeone
Mattia Destro
79′ Riccardo Sottil
Yayah Kallon46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Genoa CFC otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.