• 6 .Lazio Rzym (17 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (15 pkt.)

Cagliari Calcio - Empoli FC 0-2 (0-1). Liga włoska - 5. kolejka Serie A

22 września na Unipol Domus odbyło się spotkanie 5. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Cagliari i Empoli FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Empoli FC 2-0. Na stadionie stawiło się 7 227 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Sebastiana Walukiewicza z Cagliari oraz Szymona Piotra z Empoli FC.

5. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-22 20:45 | Stadion: Unipol Domus | Widzów: 7227 | Arbiter: Marco Di Bello
Cagliari Calcio
Empoli FC
0
2
F. Di Francesco 29'
L. Štulac 69'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć jedenastka Cagliari wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Szymonowi Piotrowi z Empoli FC. Była to 21. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Empoli FC w 29. minucie spotkania, gdy Federico Di Francesco strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Nicolas Haas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Empoli FC.

Na drugą połowę drużyna Cagliari wyszła w zmienionym składzie, za Andreę Carboniego, Alessandra Deiolę weszli Diego Godin, Kevin Strootman. W 64. minucie w jedenastce Empoli FC doszło do zmiany. Ardian Ismajli wszedł za Petara Stojanovicia.

W tej samej minucie Samuele Ricci zastąpił Leo Štulaca.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leo Štulac wywołał eksplozję radości wśród kibiców Empoli FC, strzelając kolejnego gola w 69. minucie meczu. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Cagliari: Sebastian Walukiewicz, Charalampos Lykogiannis, Luca Ceppitelli, na ich miejsce weszli: Martin Caceres, Gaston Pereiro, Leonardo Pavoletti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa Haasa, Federica Di Francesco, Andrei Pinamontiego zajęli: Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Andrea La Mantia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cagliari: Diego Godinowi w 74. minucie i Nahitanowi Nandezowi w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Guglielmo Vicario
70′ Sebastian Wiktor Walukiewicz
Petar Stojanović64′
46′ Andrea Carboni
Simone Romagnoli
85′ Luca Ceppitelli
Mattia Viti
Răzvan Gabriel Marin
Riccardo Marchizza
90′ Nahitan Nandez
Nicolas Thibault Haas83′
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Szymon Piotr Żurkowski21′
77′ Charalampos Lykogiannis
Liam Henderson
46′ Alessandro Deiola
Fabiano Parisi
70′ Martin Caceres
Kristjan Asllani83′
46′ 74′ Diego Godin
Nedim Bajrami83′
Alberto Grassi
Tommaso Baldanzi
Christian Gabriel Oliva Giménez
Leo Štulac64′  69′
77′ Gaston Pereiro
Patrick Cutrone
46′ Kevin Strootman
Emmanuel Ekong
Diego da Silva Farias
Andrea La Mantia87′
85′ Leonardo Pavoletti
Leonardo Mancuso

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Empoli FC pokazał jedną.

Oba zespoły dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.