• 6 .SSC Napoli (43 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Cagliari Calcio - Atalanta Bergamo 0-1 (0-0). Liga włoska - 22. kolejka Serie A

W meczu 22. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 14 lutego, jedenastka Cagliari przegrała z Atalanta BC 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Sardegna Arena.

L. Muriel 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Atalanta BC wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sebastiana Walukiewicza z Cagliari, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Cristiana Romera z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Atalanta BC wyszła w zmienionym składzie, za Matteo Pessinę wszedł Marten de Roon. Trener Atalanta BC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alekseya Miranchuka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mario Pašalić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 59. minucie kartkę otrzymał Daniele Rugani z jedenastki gospodarzy. W 62. minucie w drużynie Atalanta BC doszło do zmiany. Joakim Maehle wszedł za Boška Šutalę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Josipa Ilicicia, piłkarza gości.

W 68. minucie Josip Ilicić zastąpił Luisa Murila. W 69. minucie kartkę dostał Charalampos Lykogiannis z Cagliari. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Cagliari doszło do zmiany. Joseph Duncan wszedł za Radję Nainggolana.

W tej samej minucie trener Cagliari postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Leonardo Pavoletti, a murawę opuścił Giovanni Simeone. W 85. minucie Duván Zapata został zmieniony przez Rusłana Malinowskiego, co miało wzmocnić jedenastkę Atalanta BC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Răzvana Marina na Alessandra Deiolę. W 88. minucie kartkę dostał Marten de Roon, zawodnik Atalanta BC.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Luis Muriel dla drużyny Atalanta BC. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Aleksey Miranchuk.

W doliczonej drugiej minucie meczu w jedenastce Cagliari doszło do zmiany. Alberto Cerri wszedł za Sebastiana Walukiewicza.

Marco Sportiello
7′ 90′ Sebastian Wiktor Walukiewicz
Cristian Gabriel Romero45′
59′ Daniele Rugani
Boško Šutalo62′
69′ Charalampos Lykogiannis
Josip Ilicić68′ 68′
86′ Răzvan Gabriel Marin
Mario Pašalić46′
79′ Radja Nainggolan
Robin Gosens
79′ Giovanni Pablo Simeone
Marten de Roon46′ 88′
86′ Alessandro Deiola
Wiktor Kowalenko
79′ Joseph Alfred Duncan
Rusłan Malinowski85′
Gaston Pereiro
Aleksiej Miranczuk46′
Mattéo Tramoni
Sam Lammers
90′ Alberto Cerri
Luis Fernando Muriel Fruto68′  90′
79′ Leonardo Pavoletti

Zespół Atalanta BC był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników Cagliari. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna Cagliari w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.