• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

Cagliari Calcio - AS Roma 3-2 (1-1). Liga włoska - 33. kolejka Serie A

25 kwietnia na Sardegna Arena odbyło się spotkanie 33. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Cagliari i AS Roma. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cagliari 3-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari.

F. Fazio 69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 mecze jedenastka AS Roma (”Wilki”) wygrała 22 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Charalampos Lykogiannis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cagliari, zdobywając bramkę w czwartej minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł João Pedro.

”Wilki” otrząsnęły się z chwilowego letargu. Ruszyły do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Carles Pérez. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka AS Roma wyszła w zmienionym składzie, za Brunona Peresa wszedł Leonardo Spinazzola. W 53. minucie kartkę dostał Răzvan Marin z Cagliari.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie Răzvan Marin dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Giovanni Simeone.

W 59. minucie Chris Smalling został zmieniony przez Bryana Cristante'a. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze AS Roma: Rick Karsdorp, Henrich Mchitarjan, a na ich miejsce weszli Davide Santon, Lorenzo Pellegrini.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Cagliari, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 3-1 podwyższył João Pedro. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Răzvan Marin.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie wynik ustalił Federico Fazio. Bramka padła po podaniu Carlesa Péreza.

Kibice Cagliari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alberta Cerriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Leonardo Pavoletti. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cagliari i jedną drużynie przeciwnej. Drużynie ”Wilków” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cagliari.

Chris Smalling59′
 57′ 53′ 83′ Răzvan Gabriel Marin
Davide Santon59′
Nahitan Nandez
Gonzalo Villar del Fraile
Alessandro Deiola
Carles Pérez Sayol  27′
 4′ 75′ Charalampos Lykogiannis
Lorenzo Pellegrini59′
 64′ 80′ João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Amadou Diawara75′
83′ Giovanni Pablo Simeone
Bruno Peres46′
75′ Leonardo Pavoletti
Bryan Reynolds
83′ Daniele Rugani
Leonardo Spinazzola46′
Sebastian Wiktor Walukiewicz
Bryan Cristante59′ 83′
75′ Gabriele Zappa
Henrich Mchitarjan59′
83′ 90′ Joseph Alfred Duncan
Javier Matías Pastore
75′ Alberto Cerri
Jordan Veretout75′

Edin Dżeko

Stephan El Shaarawy

Przewaga jedenastki ”Wilków” w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Cagliari w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.