• 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

Cagliari Calcio - ACF Fiorentina 0-0. Liga włoska - 36. kolejka Serie A

12 maja na Sardegna Arena odbyło się spotkanie 36. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Cagliari i Fiorentiny. Mecz zakończył się remisem 0-0.

36. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-12 18:30 | Stadion: Sardegna Arena | Arbiter: Maurizio Mariani
Cagliari Calcio
ACF Fiorentina
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół Fiorentiny wygrał aż 20 razy, zremisował 10, a przegrał tylko 11.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ericka Pulgara z Fiorentiny, a w 35. minucie Charalamposa Lykogiannisa z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Fiorentiny rozpoczął w zmienionym składzie, za Bartłomieja Drągowskiego wszedł Pietro Terracciano. Na drugą połowę drużyna Cagliari wyszła w zmienionym składzie, za Gabriele Zappę wszedł Andrea Carboni.

W 63. minucie Christian Kouamé został zmieniony przez Gaetana Castrovillego. W 67. minucie sędzia przyznał kartkę Martinowi Caceresowi z jedenastki gości. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Cagliari doszło do zmiany. Alessandro Deiola wszedł za Răzvana Marina.

A kibice Fiorentiny nie mogli już doczekać się wprowadzenia José Callejóna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Giacomo Bonaventura. W 71. minucie w zespole Fiorentiny doszło do zmiany. Lorenzo Venuti wszedł za Martina Caceresa. Niedługo później trener Cagliari postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Alberto Cerri, a murawę opuścił Charalampos Lykogiannis.

Bartłomiej Drągowski
46′ Gabriele Zappa
Nikola Milenković
Luca Ceppitelli
Igor Júlio dos Santos de Paulo
Diego Godin
Germán Alejandro Pezzella
35′ 86′ Charalampos Lykogiannis
Sofyan Amrabat
69′ Răzvan Gabriel Marin
Kévin Malcuit
46′ Andrea Carboni
Gaetano Castrovilli63′
69′ Alessandro Deiola
Valentin Eysseric
Mattéo Tramoni
Cristóbal Montiel Rodríguez
86′ Alberto Cerri
Franck Ribery
Giovanni Pablo Simeone
Jose Callejon70′

Aleksander Kokorin

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Cagliari dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Fiorentiny w drugiej połowie dokonała czterech zmian.