• 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

Cagliari Calcio - AC Milan 0-2 w meczu 18. kolejki Serie A

Cagliari uległo Milanowi 0-2 w meczu 18. kolejki Serie A. Obie bramki zdobył powracający do wyjściowego składu Zlatan Ibrahimović. Sebastian Walukiewicz cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Z. Ibrahimović 7',52'

Mecz zapowiadał się dla polskich kibiców niezwykle ciekawie. Powodem była spodziewana konfrontacja Sebastiana Walukiewicza ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Do bezpośredniego pojedynku jednak nie doszło. Defensor Cagliari nie pojawił się bowiem na murawie.

Taka sytuacja zdarzyła się w bieżącym sezonie ligowym dopiero po raz drugi. Reprezentant Polski nie zagrał wcześniej jedynie w grudniowym meczu z Udinese (1-1 na Sardynii). Powodem jego absencji był drobny uraz mięśniowy.

Nie ma póki co informacji o ponownych kłopotach zdrowotnych polskiego stopera. W trwających rozgrywkach Serie A zaliczył 16 spotkań, w tym 15 w pełnym wymiarze czasowym. W ostatnim czasie nie notował jednak wysokiej formy. Podobnie jego koledzy - do meczu z Milanem zespół Cagliari przystępował z serią 10 potyczek bez triumfu.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Bohaterem poniedziałkowego spotkania okazał się Zlatan Ibrahimović. Szwed powrócił do wyjściowego składu "Rossonerich" po wielu tygodniach przerwy i od razu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Wynik spotkania otworzył już 7. minucie chytrym strzałem w środek bramki z rzutu karnego. Wcześniej sam był faulowany w "szesnastce" przez Charalambosa Lykogiannisa. Krótko po przerwie, po długim diagonalnym podaniu, znalazł się sam przed golkiperem Cagliari i strzałem bez przyjęcia ustalił końcowy rezultat.

Zwycięstwo Milanu mogło być okazalsze, ale piłka po uderzeniu Davide Calabrii trafił tylko w słupek. Gospodarzom niewiele pomógł fakt, że mediolańczycy końcowy kwadrans grali w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Alexis Saelemaekers, który wszedł z ławki rezerwowych ledwie osiem (!) minut wcześniej.

Podopieczni Stefano Piolego dzięki zwycięstwu umocnili się na pozycji lidera tabeli i dali kolejny dowód, że w tym roku interesuje ich odzyskanie scudetto, na które czekają dokładnie od 10 lat.

Gianluigi Donnarumma
79′ Gabriele Zappa
Davide Calabria
88′ Luca Ceppitelli
Simon Kjaer46′
83′ Diego Godin
Alessio Romagnoli39′
Charalampos Lykogiannis
José Diogo Dalot Teixeira
Răzvan Gabriel Marin
Sandro Tonali72′
57′ Gaston Pereiro
Samuel Castillejo Azuaga
João Pedro Geraldino dos Santos Galvão
Jens Petter Hauge66′
68′ Joseph Alfred Duncan
Franck Yannick Kessié
Radja Nainggolan
Brahim Abdelkader Díaz83′
80′ Giovanni Pablo Simeone
Soualiho Meïté72′
68′ Christian Gabriel Oliva Giménez
Nikos Michelis
Mattéo Tramoni
Alexis Saelemaekers66′ 68′ 74′
80′ Alberto Cerri
Lorenzo Colombo
79′ Leonardo Pavoletti