Reklama

Reklama

  • 1 .Inter Mediolan (53 pkt.)
  • 2 .AC Milan (49 pkt.)
  • 3 .Juventus Turyn (45 pkt.)
  • 4 .AS Roma (44 pkt.)
  • 5 .Atalanta Bergamo (43 pkt.)
  • 6 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (40 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (35 pkt.)

Burza wokół transferu Gonzalo Higuaina do Juventusu

​Nie milkną echa transferu Gonzalo Higuaina do Juventusu Turyn. Piłkarz skrytykował już na łamach mediów właściciela Napoli, a teraz otrzymał ostrą odpowiedź.

Serie A. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Transfer Gonzalo Higuaina z Napoli do Juventusu Turyn wywołał we Włoszech ogromne emocje. Kibice drużyny z Neapolu nie mogą wybaczyć zawodnikowi, że ten odszedł do drużyny odwiecznego rywala i zaczęli m.in. palić koszulki z jego nazwiskiem.

Jako pierwszy głos w sprawie odejścia Higuaina zabrał trener Napoli Maurizio Sarri, który zarzuciła Argentyńczykowi brak kultury. Piłkarz podobno nie poinformował szkoleniowca o swoich planach i z dnia na dzień zostawił go z ogromnym problemem.

Potem na te zarzuty odpowiedział sam Higuain. - Sarri jest wspaniałym trenerem i chcę go przeprosić. Zostałem jednak zmuszony do takiego zachowania przez Aurelio De Laurentiisa (właściciela Napoli - red.). Nasza relacja była niemożliwa do zniesienia, nie wytrzymałbym z nim ani minuty dłużej - powiedział piłkarz.

Ta wypowiedź tak rozwścieczyła De Laurentiisa, że na stronie Napoli pojawiło się jego oficjalne oświadczenie. - Czytałem wypowiedzi Higuaina i chcę się skoncentrować na tej części, w której powiedział, że ja byłem powodem jego transferu do Juventusu. Jeśli rzeczywiście był zirytowany moją obecnością, to zajęło mu wiele lat, aby do tego dojść. Chyba, że jest fałszywą osobą albo świetnym aktorem - czytamy.

- Spędziliśmy razem dużo czasu, nawet ostatnio. Mogę zapewnić, że Gonzalo był bardzo spokojny i nie pokazał żadnego znaku, że mnie nie toleruje, co mogą poświadczyć osoby, które z nami były. Kibiców Napoli można zdradzić tylko, gdy się nie ma wstydu - napisał De Laurentiis w oświadczeniu.

Higuain wystąpił łącznie w 146 meczach Napoli, w których zdobył 91 bramek. Jego następcą w drużynie z Neapolu ma być Arkadiusz Milik, który będzie kosztował 32 miliony euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje